X
Deputeti i ri thyen rregullat e qarkullimin, parkon makinën në trotuar si “i fortë” (FOTO)

Në fakt, është një emër jo shumë i njohur, pasi ka pranuar mandatin e lënë nga paraardhësi dhe ka ardhur pak kohë më parë në Parlament. Ai quhet Halit Valteri, është deputet i PD-së dhe duket që e ka marrë punën e re me aq adrenalinë, saqë makinën e ka parkuar në trotuar, aty ku duhej të kalonin njerëz.

FOTO/ Meta anulon zgjedhjet, plas gallata në internet

Vendimi i Presidentit të Republikës Ilir Meta për të anuluar datën e zgjedhjeve të 30 qershorit ka shkaktuar reagime të shumta. Dhe si çdo herë në rrjetet sociale nuk mungojnë MEME-t dhe statuset pikante, më poshtë disa prej tyre.

Përplasen ashpër dy vëllezërit live në emision: Laj gojën kur përmend gruan time!

Qemal dhe Afrim Bushi janë paraqitur këtë të diel në “Shihemi në Gjyq” tek “E Diela Shqiptare” për shkak të një konflikti të ashpër që kanë për tokën në një fshat të Durrësit. Kjo është java e tretë që në këtë rubrikë shfaqet Qemal Bushi, diçka që nuk kishte ndodhur më parë në 7 vite transmetim të këtij emisioni. Ardit.

“Gruaja s’ka frikë prej meje” Kujtim Gjuzi flet hapur për çështjet e zemrës: Ç’më tha në takimin e parë

Kujtim Gjuzi është një nga deputetët i cili u shndërrua brenda pak javësh ndër më të komentuarit për shkak të deklaratave të tij mediatike. Ai është Kryetar i Partisë Konservatore dhe është bërë pjesë e parlamentit shqiptar pas djegies së mandateve të Partisë Demokratike. Ditën e sotme, Gjuzi ka qenë i ftuar në ‘E Diell’ në ‘Top Channel’, ku përveç.

Artriti: Sëmundja reumatizmale, si mjekohet, pse s’duhet neglizhuar

Ndryshe nga barnat anti-inflamatore, të cilat vetëm reduktojnë simptomat, barnat biologjike janë ato më rezultative midis mjaft alternativave mjekuese. Injeksionet intraartikulare ose në indet e buta, mjekësia alternative, mjekimi me barna natyrale bimore dhe kirurgjia janë opsione të tjera të trajtimit Artriti paraqet një gjendje shëndetësore që karakterizohet nga dhimbja, në të cilën preken artikulacionet, kockat, ligamentet, tendinat dhe muskujt..

Provokimi i fortë i Muç Nanos: Puthja në buzë e babait me vajzën, afeksion. Edhe babai shqiptar në Itali që puthi djalin tek …

“Ju ftoj ta shikoni këtë foto, nuk është një skenë pedofilie, është David Beckham, ish-futbollisti i Manchester United që po puthet me vajzën e vet, nuk është skenë inçesti, është një shprehje e afeksionit të babait, që në këtë rast është David Beckham, ndaj vajzës së tij 7-vjeçare“. Këtë mendim ndan drejtuesi i Provokacija-s gazetari Mustafa Nano. “Ka bërë shumë.

Nga politikanët e njohur tek biznesmenët e rëndësishëm, eventi që bëri bashkë VIP-at

Organizimi i eventit më të rëndësishëm të javës, mblodhi bashkë njerëz të rëndësishëm të medias dhe jo vetëm. Politikanë e biznesmenë ishin pjesë e mbrëmjes së organizuar nga “Padam Botique Hotel” me rastin e tre-vjetorit. Nga Ylli Ndroqi me bashkëshorten, Vera Grabocka, Alketa Vejsiu, Jonida Shehu, nusja e Sandër Frangajt, Orinda Huta dhe bashkëshorti, Turjan Hysko etj, ishin pjesë e.

Në rrjet ka plasur humori, Donald Trump shkruan se “Hëna është pjesë e Marsit”

“Për të gjitha paratë që shpenzojmë, NASA nuk duhet të flasë për vajtjen në Hënë, e kemi bërë 50 vjet më parë një gjë të tillë. Duhet të përqendrohen në gjëra më të mëdha, përfshirë Marsin (në të cilin bën pjesë Hëna), Mbrojtje dhe Shkencë”, ka shkruar një ditë më parë presidenti amerikan, Donald Trump në “Twitter”. Teksa kritikoi NASA-n,.

Ushqimet më të mira për shëndetin e zemrës

Sëmundjet kardiovaskulare janë një problem që nuk duhet të merret lehtë. Çfarë mund të bëhet çdo ditë për të parandaluar fillimin e këtyre sëmundjeve? Aktiviteti fizik, ritmet e rregullta gjumë-zgjim dhe natyrisht, duke u kujdesur për të ushqyerit. Më poshtë jepet lista me 7 ushqimet më të mira për zemrën, të cilat duhet të përfshihen sa më shumë në dietën.

Joshëse dhe provokuese, Majlinda Bregu nxjerr dekoltenë në pah

Majlinda Bregu ka ndarë në rrjete sociale disa foto, ku në pah bie dekolteja e saj. E ndodhur në Bratislavë, si Sekretare e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka postuar foto nga takimi, veshur me nje kemishë sateni të zezë, duket se kopsat janë zbërthyer më shumë seç duhet.