X
Basketbollistja bukuroshe, kush është kapitenia e Kombëtares që “çmendi” rusët e gjermanët në pistën e vallëzimit

Një vajzë e re, e bukur, elegante, sportiste, por edhe balerinë e aktore, një “Miss”, i vërtetë. Cila ishte simpatikja shqiptare, që çmendi sovjetikët kur vallëzonte? Ishte tërheqëse, jo vetëm kur luante, por mbi të gjitha shumë e bukur, me trup elegant e flokët e zeza, që shoqëronin çdo lëvizje të saj. E kam ndjekur nga afër pjesën e parë.

E kishte mbajtur të fshehtë: Joleza Koka nënë për herë të parë

Joleza Koka, prej disa kohësh është larguar nga mediat dhe tashmë po shijon në qetësi jetën e saj private. Dy vite më parë, ajo i dha fund beqarisë me partnerin e saj Laertin, me të cilin u kurorëzua në Las Vegas, ndërsa tashmë burime për “Gazeta shqiptare” kanë zbuluar se megjithëse po e mban të fshehtë, shumë shpejt Joleza do.

Mos e humbisni/ ”Edi Rama hape telefonin, duam të hyjmë në zgjedhje”

Mbrëmjen e djeshme Juventusi humbi 1-2 ndeshjen me Ajaxin, duke i dhënë kështu fund ëndrrës për të fituar Champions League. Nëse memet në Itali nuk kishin të ndalur, pas nuk mbetet as rrjeti në vendin tonë, ku padyshim protagonist kryesor është kryeministri Edi Rama, i cili është tifoz i flaktë i Zonjës së Vjetër. Më poshtë shihni disa nga memet më.

Është një nga më të famshmit, por reperi shqiptar dikur punonte si pastrues

  Padyshim që një nga reperët më të njohur shqiptarë dhe më të suksesshmit është Gashi, kënga e fundit e të cilit, “My year”, po kthehet në një hit. Së fundmi, Gashit i është dedikuar një artikull në “The New York Times”, ku flitet për familjen e tij shqiptare dhe për rrugëtimin e tij drejt famës. Në këtë artikull, thuhet.

FOTO/ Demi Rose ‘çmend’ sërish rrjetin, feston ditëlindjen e 24-t e veshur si…

Demi Rose ka publikuar fotot e ditëlindjes së saj të 24-t, ku shfaqet e veshur me kostume egjiptiane. Modelja mbante veshur një kostum si Kleopatra, ndërsa në kokë kishte vënë një parruke të zezë. Ajo dukej mahnitëse në veshjen, që i ekspozonte format trupore, ndërsa në pjesën e sipërme kishte veshur vetëm sutjena.

Ushqimet që ndihmojnë të digjni më shumë kalori

Lëvizja dhe aktiviteti fizik përbëjnë një nga mënyrat më të mira për djegien e kalorive dhe dobësimin. Megjithatë, djegia e kalorive nuk është ekskluzivitet vetëm i aktivitetit fizik. Të dhënat e  AgroWeb.org tregojnë se ka ushqime të caktuara që ndihmojnë në djegien e kalorive dhe rënien nga pesha. Fundja, ku ka më mirë se të djegësh kalori duke ngrënë. Si.

Fiq të thatë me qumësht – si t’i përdorni për shëndetin e mirë të organizmit

Kjo kurë e vjetër natyrale e përdorur prej shekujsh është ajo e fiqve të thatë dhe qumështit. Ky trajtim vlerësohet për gjithë shëndetin e organizmit ndërsa garanton tretjen e mirë. Problemet me tretjen shkaktojnë shumë probleme në organizëm duke ndikuar edhe në shendetin e organeve të tjera. Kjo kurë, të cilën AgroWeb.org e sjell më poshtë është e pasur me.

20 fotografi kafshësh, që do jua shërojnë shpirtin më shumë se psikoterapia

Disa kafshë kanë një aftësi të jashtëzakonshme të të sjellin buzëqeshjen, edhe kur je e mërzitur. Qoftë kur janë shumë të lezetshëm apo kur nuk lënë dy gurë bashkë, kafshët kanë fuqinë të ta bëjnë ditën magjike dhe fotografitë i bëjnë momentet e tyre argëtuese që të zgjasin përgjithmonë.

FOTO/ Shkencëtarët izraelitë printojnë zemrën e njeriut në format 3D

Disa shkencëtarë izraelitë kanë printuar për herë të parë në historinë e botës, në format 3D, zemrën e njeriut. Profesori Tal Dvir nga Universiteti i Biologjisë Molekulare dhe Bioteknologjisë thotë se kjo është hera e parë që një zemër e tërë, me gjak dhe qeliza printohet. Ndërsa Nadav Noor, një student ekselent i mjekësisë shpjegon për Euronews: “Për herë të.

Memet më pikante/ ”Zoti Ngjela kush e dogji Katedralen?!”, ironia në rrjet pas pikëllimit të politikanëve

Zjarri i rënë në Katedralen e Parisit ka nxituar reagime dhe në Shqipëri. Ndërkohë që shumë njerëz të politikës dhe medias në vendin tonë kanë shprehur keqardhjen e tyre në rrjetet sociale për këtë ngjarje në Francë, faqet e memeve dhe aktivistë të ndryshëm nuk kanë lënë pa thumbuar politikanët. Sipas aktivistit Genc Sekjo, kryeministrit Rama i vjen keq për.