Robert Berisha krenar për Era Istrefin

Nuk e ka fshehur për asnjë moment krenarinë dhe vlerësimin për motrën e bashkëshortes së tij, Era Istrefi! Sidomos, pas zhvillimeve të fundit, ku është konfirmuar lajmi se këngëtarja shqiptare do të jetë zyrtarisht zëri që do të këndojë himnin e Kampionatit Botëror të Futbollit, Rusi 2018-të, bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam, Robert Berisha ka vendosur të flasë.

“Vila e sat ëme”, Mustafa Nano: Pse shpërtheva ndaj Gazmend Bardhit

Javën e kaluar, drejtuesi i “Provokacija”, Mustafa Nano, gjatë emisionit “Opinion” në TV Klan u përfshi në një debat me ish-ministrin teknik të Drejtësisë, Gazment Bardhin, ku pati edhe një shpërthim sipas tij. Nano sqaroi këtë dje gjatë emisionit, ku tha se reagoi për shkak se ndaj tij ishte thënë një shpifje por njerëzit po e marrin si një reagim.

Robotët tani rrisin organe njerëzore

A ka ndonjë gjë që robotët nuk mund ta bëjnë? Mund të bëjnë punën tonë, të marrin periudhat e tyre dhe tani… të rrisin organe njerëzore. Shkencëtarët e Universitetit Mjekësor të Uashingtonit kanë zhvilluar një sistem automatik që përdor robotët për të prodhuar minorgane njerëzore nga qelizat staminale. Sipas Science Daily, aftësia për të prodhuar në masë “organoidët” ka premisa.

Fatma hedh flamurin e “Agimi i Artë” live në Top Show: “Ata që përfaqësojnë nazistët meritojnë t’i bëjnë koncertet në koshin e plehrave!”

Ka përfunduar jo me pak debat puntata e djeshme në Top Show ku është folur për këngëtarin Notis, i cili mbron ideologjinë naziste dhe është aktivist i partisë ekstremiste “Agimi i Artë” në Greqi, ku shpesh është shprehur edhe kundër shqiptarëve dhe historisë tonë. Në fund të debatit, Fatma Haxhialiu e cila bëri thirrje për bojkot të këtij koncerti që.

Matematicieni i artë, maturanti i “Petro Ninit”, i treti në Ballkan

Lorenc Bushi, maturant te “Petro Nini” fitoi medaljen e bronztë në Olimpiadën e 34-ë ballkanike të matematikës, të zhvilluar në Ohër të Maqedonisë. Lorenci është nxënës i shkëlqyer, por matematiken e njeh përtej tekstit klasik në shkollë. Historia e suksesit te tij ka një fillim të pazakontë. Mësuesja e matematikës në shkollën 9-vjeçare në Kavajë i vinte vetëm nota të.

Del video e 18 viteve më parë, Rudina mbulon fytyrën me duar: E tmerrshme

I ftuar në emisionin “Rudina” ditën e sotme ishte Ardian Trebicka i cili do të bëjë së shpejti një koncert recital në Tiranë. Për këtë arsye, Rudina e ktheu pas në kohë Ardianin duke transmetuar një video të recitalit të këngëtarit të mbajtur në vitet 2000. Recitalin asokohe e prezantonte Rudina dhe përpara se të transmetohej video moderatorja u shpreh me.

Mustafa Nano rrëfen për seksin dhe një provokim me Ilda Bejlerin: Hera ime e parë me një femër…

Mustafa Nano edhe sot e kësaj dite i kujton katër Shtatat, Dyshin e “mirë”, Çupën karo… Kushdo do të mendonte se ishin thjesht letra bixhozi.. Jo se nuk ishin, por në vend të ikonave të zakonshme me dy koka, ishin femra nudo. Ishte 15 vjeç dhe ishte hera e parë që shikonte femra lakuriq. Mustafa Nano do t’i ndajë me publikun,.

Thanë se u largua nga ekrani, Luana Vjollca rikthehet me një emision të ri

Pas mbarimit të “Shiko kush luan”, u komentua shumë se ku do e shihnim tani Luanën. Ndërkohë që ajo me mbarimin e emisionit iu fut punës për këngët e reja. Pak kohë më parë u përfol se Luana do prezantojë “Big Brother VIP”, por ky rezultoi lajm i pavërtet. Dhe së fundmi nisën thashethemet se moderatorja do largohet nga ekrani..

Valbona Selimllari prezanton për herë të parë vajzën dhe është kopja e saj

Ish-Miss Shqipëria, Valbona Selimllari mbetet një nga femrat më të bukura shqiptare dhe ndër më të komentuarat në showbiz, jo vetëm për anën profesionale, por edhe atë private. Këtë fundit, Valbona e ka ruajtur gjithnjë larg syrit të publikut, aq sa vonë u mësua që ajo kishte tre fëmijë. Me djemtë, Valbona na ka prezantuar më herët, ndërsa vajzës deri.

Si vdiq Adolf Hitler? Ekspertët shuajnë çdo dyshim…

Nuk ka më asnjë dyshim se ish-diktatori nazist gjerman, Adolf Hitler është vetëvrarë në bunkerin e tij në Berlin në vitin 1945. Dyshimet se ai u arratis fshehurazi drejt Amerikës Latine dhe se trupi i gjetur në bunker nga rusët ishte i një prej sozive të tij, i hedh poshtë ekspertiza e kryer së fundi nga një grup shkencëtarësh francezë..