X
“Mund të ikim të dy nga Portokallia”, Ledio Lako dhe Florjan Binaj na befasuan me deklaratën

Tashmë prej vitesh, Florjan Binaj dhe Ledio Lako janë pjesë e një prej spektakleve më të ndjekura të humorit në vend. Me karakteret e tyre të veçanta ata kanë rrëmbyer simpatinë e publikut dhe janë të suksesshëm në rolet që realizojnë. Të ftuar në emisionin “Thumb” Ledio Lakaj në bisedë e sipër ka thënë se çfarë nuk ndodh dhe nuk.

“S’e di a të meritoj”, dy vite pas daljes nga burgu Rezarta ‘hap’ zemrën për Ermal Hoxhën

Një urim i veçantë i është bërë Ermal Hoxhës nga bashkëshortja e tij, Rezarta Shkurta me rastin e ditëlindjes. Në një dedikim romantik, ku ndjehet me fat për praninë e tij, ajo shkruan fjalët e ndjera dhe vuajtjet që ka kaluar duke mos e pasur pranë. “Çdo mbrëmje vë kokën në jastëk, kujtoj ditën që kalova, dhe e vetmja gjë.

Gazetarja shqiptare që i shpëtoi vdekjes rrëfen si e braktisi e ëma: Jam shumë e lumtur që s’jam me të

Saranda Hoda e njohur për publikun si Sasa, është gazetarja nga Kosova, e cila dy vite më parë ishte në luftë për jetën. Ajo u prek nga sëmundja e rrallë hemangioma, një tumor i qelizave të gjakut që në rastin e saj kërkonte patjetër disa ndërhyrje. Një ditë më parë, Sasa ishte e ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, ku.

Ardit Gjebrea merr dhuratën speciale për ditëlindje: Prej 40-vitesh… (FOTO)

Ditën e djeshme , kantautori dhe moderatori i njohur Ardit Gjebrea feston ditëlindjen. Urimet kanë qenë të shumta për Arditin, si nga ana e miqve ashtu dhe familjarëve të tij. Por në llogarinë në “Instagram”, Gjebrea ka zbuluar se ka marrë një super dhuratë nga miku i tij, Dritan Shakohoxha. Ky i fundit i ka bërë dhuratë bluzën e futbollistit.

Me celulit dhe pa forma, Xhemi Shehu nis plazhin e papërgatitur: E humbur…(Foto)

Moderatorja bukuroshe, Xhemi Shehu ka ndarë nje pozë nga bregu i detit, e mbështetur në rërë. Një foto pa filtra, ku në pah bie celuliti dhe nje trup pa forma, ndryshe nga çfarë duket në ekran, Xhemi Shehu shkruan: “E humbur dhe e rigjetur”. Mesa duket moderatorja nuk do t’ja dijë shumë për detajet, duke ndarë një moment të paqtë.

Arian Çani surprizon me pamjen në emision: 11 orë pa ujë e drita

Moderatori i njohur Arian Çani, në hapje të emisionit “Zonë e Lirë”, u shfaq ndryshe nga herë e tjera. Çani këtë herë mbante mjekër, e për këtë ai tregoi edhe arsyen. Pas një batute në studio ku “Dj Cherri” i dha një këshillë: “Mos e kruj me gjermonin”, Çani u përgjigj: “Po po, mos u kruj me gjermonin sepse mund.

Në Instagram është… Dojna Mema tregon jetën në fshat: Milja lopën, tmerr!

 Dojna Mema, të cilët jemi mësuar ta shohim në ekran si një vajzë simpatike dhe të shkathët së fundmi na ka treguar detaje nga jeta e saj. Teksa ka qenë e ftuar në emisionin “Rudina” në Tv Klan ajo ka folur edhe për fëmijërinë e saj. Ajo ka treguar se kur ishte e vogël ka jetuar në fshat, madje ka.

Blendi Fevziu tregon çfarë do të bënte nëse vajza do lëndohej nga një djalë

Blendi Fevziu ka rrëfyer për marrëdhënien e veçantë me të bijat dhe në veçanti me vajzën e tij të madhe, Mishel. Në një intervistë për revistën “Bordo”, moderatori ka folur për fëmijërinë e tij, por edhe për marrëdhënien me të bijat. Ndërsa është pyetur nëse ka përplasje brezash mes tij dhe vajzës së madhe, Blendi Fevziu është shprehur: “Ka padyshim. Por.

Jim Belushi nostalgjik për Shqipërinë: I dua rrënjët e mia

Jim Belushi është ndër aktorët e paktë shqiptarë që ka arritur sukses në Hollywood. Ai është djali i një emigranti shqiptar dhe është rritur në Çikago, ndërsa origjinën e tij e ka përmendur gjithmonë. Në një postim në rrjetet sociale ai kujtoi me nostalgji kohën kur ndodhej në Shqipëri në vitin 2007. “Duke u rritur në Çikago si i biri.

Ardit Gjebrea feston sot ditëlindjen, ja sa vjeç mbush

Sot prezantuesi, këngëtari, producenti, kantautori Ardit Gjebrea feston ditëlindjen. Prezantuesi i programit më të ndjekur ‘E diela shqiptare’ duket se është rritur në skenë. Për herë të parë ai ka kënduar në moshën 5 vjeçare më pas vijon të këndojë në Festivalet e Fëmijëve ku nga ato vite ai kujtohet për këngët “I ëmbël zëri i gjyshes” “Kur këndoj për.