X
VIDEO+FOTO/ Sot finalja e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Jonida Maliqi do të perfomojë e dyta në radhë në finalen e madhe të Eurovizionit. Finalja do të mbahet mbrëmjen e sotme, në Izrael dhe do të transmetohet në të gjitha televizionet e shteteve pjesëmarrëse. Jonida ia doli ta çojë Shqipërinë në finale me shumë sukses dhe kënga e saj ‘Ktheju Tokës’, është pëlqyer së tepërmi edhe nga të huajt..

Habit Kastro Zizo: Jam kërcënuar nga LGBT për të dalë hapur si gay

Kastro Zizo ka mohuar hapur se është gay. Në emisionin e tij ‘Late Night Show’ tha se është kërcënuar nga LGBT për të dalë hapur. Kastro Zizo: “Miqtë e mi, nëse do të doja të isha gay do ishte i pari që do ta ndaja me ju me lumturinë më të madhe, për të të kërkuar dashurinë time të vërtetë,.

Dëshmoi kundër dy futbollistëve rusë, modelja bie nga ballkoni

Një modele e njohur, e cila ishte një dëshmitare shumë e rëndësishme për burgosjen e dy futbollistëve të famshëm rusë, ka rënë nga ballkoni i katit të tretë të një hoteli në një resort malor në Republikën Çeke. Ekaterina Katja Bobkova momentalisht është në koma. Ajo është diagnostifikuar sakaq me brinjë dhe thyerje pelvike, si dhe me dëmtime të mushkërive.

Ermal Mamaqi tregon surprizën e radhës

“Dy gisht mjaltë” vazhdon të thyejë rekorde dhe të kapërcejë çdo kufij suksesi. Ky produksion kinematografik është mirëpritur në masë nga të gjithë në Shqipëri, në Kosovë, në Maqedoni, e në disa shtete të ndryshme të Evropës ku është shfaqur deri më sot. Gjatë gjithë këtyre sukseseve, Emali ka ndarë me të gjithë lajmin e bukur dhe suksesin e radhës.

‘Më afër se kurrë’/ Themeluesi i Facebook feston 7 vjetorin e martesës, zgjedh të vizitojë vendin ballkanik

Themeluesi i Facebook-ut, Marc Zuckerberg feston 7 vjetorin e martesës së tij me bashkëshorten, Prischilla Chan. Për të festuar 7-vjetorin e tyre, çifti ka zgjedhur Greqinë duke shprehur edhe një foto në tempullin e Parthenonit. Krahas fotos së postuar në rrjetin e Facebook, Zuckerberg nuk i ka kursyer fjalët e ëmbla për bashkëshorten më të cilën ka edhe dy fëmijë..

‘S’jam manjake leku’, me një jetë modeste ‘Luzja’ e Portokallisë tregon për mashkullin e jetës

Të gjithë e njohim për personazhin e spikatur “Luzja” dhe mund të mendojmë se edhe në jetën reale ajo është po aq ‘karagjoze’ si në rolin e saj. Dhe në fakt ajo e ka pranuar që është e tillë edhe në përditshmëri. Në një intervistë për emisionin ‘Rreze Dielli” në Report Tv, Renada ka rrëfyer se është një vajzë shumë.

U kualifikua në finalen e Eurovizionit, ja kur do të këndojë Jonida Maliqi

Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar nata e dytë gjysëmfinale e festivalit Evropian të Këngës, ku ka performuar edhe Shqipëria. Vendi ynë është përfaqësuar nga këngëtarja Jonida Maliqi, me këngën “Ktheju tokës”, ku falë performancës së saj të mrekullueshme i siguroi dhe Shqipërisë një vend në finale. Lista me 26 finalistët është bërë publike dhe në bazë të shortit Shqipëria do.

Mes luksit, Rita Ora poston foto nga avioni privat. Nëna e saj bën komentin tipik shqiptar

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Rita Ora e veshur me një kostum chic, ka pozuar pranë avionit të saj privat me të cilin bën udhëtime të herëpashershme, por Vera Ora e ka kritikuar për diçka. Me sa duket Rita Ora ka harruar punët e shtëpisë. “Ndalo Rita, harrove të lash enët këtë mengjes”, -shkruan nëna e saj Vera Ora. Prindërit e këngëtares.

FOTO/ Nuk zgjodhi Shqipërinë te preferencat, Eleni Foureira bën gjestin e papritur për Jonida Maliqin

Kënga “Ktheju Tokës” kënduar nga Jonida Maliqi ia ka arritur të fitojë pikët për t’u kualifikuar për finalen e madhe të Eurosong! Mbrëmbjen e së enjtes u mbajt nata e dytë gjysmë finale ku radhën e 14-të ishte përfaqësuesja e Shqipërisë Jonida Maliqi, e cila me performancën dhe vokalin e saj ja doli të çojë Shqipërinë në finalen. Sigurisht që.

VIDEO/ Detaji shqiptar gjatë performancës së Jonida Maliqit që ndoshta ju ka shpëtuar

Përfundoi me sukses prezantimin e saj në natën gjysmë finale të Eurovizionit këngëtarja shqiptarja Jonida Maliqi. Ajo u prezantua me këngën ‘Ktheju tokës’. E veshur plot glamur dhe dhe me një interpretim korrekt të notave muzikore kualifikoi Shqipërinë për në natën finale. Këngëtarja këndoi e rrethuar nga dritat kuq e zi dhe meszjarresh, por sigurisht që nuk mund të mungonte.