X
Jonida Vokshi prezanton për herë të parë partnerin: Do martohemi

Aktorja dhe moderatorja shqiptare ka folur për herë të parë për partnerin e saj. E ftuar në emisionin “Xing me Ermalin”, Jonida Vokshi është shprehur se e ka njohur gjatë xhirirmeve të filmit “O sa mirë” dhe se do të martohen shumë shpejt. “Nuk ishte dashuri me shikim të parë, sepse ne njiheshim më parë. Quhet Besnik. Ai është aktor.

Jonida Maliqi kryeson votimin online në Eurovision, ja si mund ta mbështesni këngëtaren shqiptare

Shqipëria po prin me vota online në Eurovision. Votoni për ta mbështetur Jonida Maliqin. Më poshtë ju sjellim livestream-in e votimit dhe mënyrën si mund të votoni për këngën “Ktheju tokës”. Kënga “Ktheju Tokës” arriti sërish të përçojë emocion tek rreth 8000 të pranishëm në sallë, duke marrë duartrokitje dhe ovacione të forta. Me një vokal të fuqishëm, një fustan.

Për të dytën herë, Jonida Maliqi ngjitet mes ‘zjarrit’ në Eurovizion (Video)

Jonida Maliqi është ngjitur për të dytën herë në skenën e Eurovizonit. Ajo dhuri emocione të pafundme teksa u shfaq në një inskenim zjarri dhe flakësh në finale e këtij spektakli madhështor. Tashmë Jonida dhe të gjithë shqiptarët po presin për rezultatin final.   Sonte do të perfomojnë 26 shtete si dhe do të shpallet fituesi i EuroSong 2019. Nëse.

“Çdo mëngjes prej 34 vitesh”, Gëzim Nika tregon pse i vijnë shoqet e gruas në shtëpi

Këngëtari shqiptar Gëzim Nika, i cili njihet për koncertet e tij në të gjitha vendet kudo që ka shqiptarë, ka treguar detaje nga jeta e tij private. I ftuar në “Mos i fol shoferit”, Gëzimi rrëfeu se është i martuar prej 34 vitesh me gruan e tij Anxhelinën dhe madje e respekton shumë atë. “Ne kemi lindur të martuar. Kemi.

“Kështu duket një grua pa Photoshop në Instagram!”, këngëtarja shqiptare tregon trupin me bikini (FOTO)

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka publikuar së fundmi një fotografi ku shfaqet me bikini. Madje ajo nuk ka bërë asnjë modifikim në të, në shenjë revolte ndaj shndërrimit që duhet t’u bëjnë shumë vajza të reja fotove në “Instagram” për t’u ndier të pranuara. Bebe e shoqëroi foton e saj me një mesazh ku tregon gjithë.

Joni feston ditëlindjen larg Shqipërisë, Ardit Gjebrea i bën dedikimin prekës: Sikur Boston për 24 orë të ishte… (FOTO)

Ditë e sotme, Jon Gjebrea, feston ditëlindjen. Edhe pse ndodhet larg shtëpisë dhe familjes, urimet për të nuk kanë munguar në këtë ditë të veçantë. Moderatori i dashur për publikun shqiptar, Ardit Gjebrea, ka uruar të birin nëpërmjet një postimi në profilin e tij në “Instagram”. Në një foto ku shfaqen të dy, Arditi shpreh mallin e madh që ndjen.

Pasi festoi ditëlindjen e Marinës, Luana vendos ta kalojë fundjavën në vendin romantik (FOTO)

Moderatorja e njohur, Luana Vjollca, ka zbuluar nëpërmjet disa postimeve në “Instastory” se është arratisur nga Shqipëria, për të shkuar në një vend mjaft romantik. Pasi festoi ditëlindjen e së motrës, Marinës, Luana ka vendosur që fundjavën ta kalojë në Venecia të Italisë. Moderatorja seksi ka publikuar sot një foto nga mëngjesi i saj i ëmbël, me pamje nga qyteti.

‘Mos më prek në tela se të turpëroj’, Robertit s’i del e keqja me Tunën, e kërcënon sërish

Këngëtari i njohur Robert Berisha nuk i ndal sulmet ndaj kunatës së tij, këngëtares së njohur Tuna. I ftuar në emisionin e mëngjesit “Gjesi” Roberti është pyetur se nëse është penduar për deklaratat që ka bërë ndaj gruas së vëllait të tij, Patrisit. ῝Ndoshta nuk duhet të isha marr me atë temë por atë që e them, nuk e tërheq..

VIDEO/ Finalja e Eurovision, ja kur këndon Jonida Maliqi

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen e dytë të Eurovision. Këngëtarja shqiptare do të performojë e dyta pas Maltës. Nga mijëra artistë që regjistruan këngët e tyre, vetëm 26 kanë mbetur në garë për trofeun e sivjetshëm. Pas rezultateve të jurive eksperte.

Dy vite pas divorcit, një Romeo hyn në jetën e Jonida Maliqit. Aktori i humorit jep shenjën e parë për lidhjen e përfolur

Dy vite pas divorcit nga partneri, prej 17 vitesh lidhjeje, Gent Prizreni, këngëtarja e njohur Jonida Maliqi po komentohet për nisjen e një romance të re me aktorin e “Al Pazar”, Romeo Veshaj. Thashethemet për fillimin e lidhjes së re nisën gjatë muajit nëntor të vitit të kaluar, periudha kur mediat u pushtuan nga lajmet për çiftin më të ri.