Surpriza për ditëlindje: Jaht, “Gucci”, diamant dhe lule! Afërdita Dreshaj po jeton si në ëndrra

Afërdita Dreshaj ka marrë surprizën e jetës në ditën e saj të lindjes. Bukuroshja shqiptare festoi dje 32-vjetorin dhe bashkëshorti Jakub Kindl ishte kudjesur që të kalonte një ditë të mrekullueshme. Ai kishte marrë një jaht me qira për të shëtitur ndërsa nuk mungonin dhe dhuratat luksoze, një çante “Gucci”, një buqetë me lule dhe një kartolinë gjigante që mbante.

U nda nga vajza e Jozefina Topallit, Luiz Ejlli në hall: Kërkon një femër të sinqertë por…

Lidhja e vajzës së ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli, Megi me Luiz Ejllin mori fund në vitin 2017. Fillimisht çifti nuk deshi ta komentonte publikisht këtë raport, por disa statuse dhe ngacmime virtuale, e konfirmuan shpejt lajmin se Luizi dhe Megi nuk ishin më bashkë. Luizi ishte i pari që pranoi të fliste për herë të parë në emisionin “Pasdite.

Festë madhështore! Ja surpriza që iu bë Xhensila Myrtezajt kur doli nga spitali

Xhensila Myrtezaj dhe Bes Kallaku u bënë sot prindër të një vogëlusheje që e pagëzuan me emrin Ajka. E ndërsa të gjithë jemi kuriozë për të ditur se kujt i ngjan ajo, disa foto të festës që u bë për ardhjen në jetë të Ajkës kanë dalë online. Kur morem vesh qe do vije ti, sa u lutem dhe falenderuam.

Ndaloni gjithçka: Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj do të martohen! Zbulohet detajet e ceremonisë

Mos prisni që Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj të pranojnë lidhjen e tyre, pasi e kanë vendosur: “Do t’ia bëjnë BAMMM!” Mësohet se burime pranë çiftit janë shprehur për gazetën “Panorama Plus” se ata do të kurorëzojnë dashurinë e tyre shumë shpejt. Sipas burimeve, Eni dhe Genc Prelvukaj po planifikojnë një dasmë VIP, pasi morën edhe aprovimin e familjes së.

Çfarë po ndodh?! Bleona Qerreti nuk i ndahet ish-të dashurit të Era Istrefi

Duket se suksesi që po përjeton këngëtarja Era Istrefi ka “xhelozuar” kolegët e saj. Këngëtarja shqiptare Bleona Qerreti, e cila prej vitesh është shpërngulur në Amerikë për të nisur karrierën ndërkombëtare, ka rënë në gjurmët e menaxherëve shqiptarë. Më herët gjatë vitit, Bleona dhe Faton Shoshi u takuan në New York dhe tashmë vendimet po marrin jetë. Në një postim.

Ledina Çelo sulmon sërish Elvana Gjatën: “Punon shumë, por s’ka vokal”

Pak kohë më parë, komenti i këngëtares Ledina Çelo për kolegen e saj Elvana Gjata pushtoi mediat online. Sipas Çelos, këngëtarja gënjeu kur tha se performoi LIVE gjatë dokumentarit “3 EP”, që u publikua në ekranin e “Top Channel” më 10 shkurt 2018. “Pse me playback o yllo?” – shkruante krahas fotos Ledina Çelo. E ftuar në “Pushime on Top”,.

E dashura shtatzënë e Mozzik shfaq nepsin e çuditshëm gjatë pushimeve në Ibiza

Reperi kosovar Mozzik ndodhet në Ibiza, ku po xhiron edhe klipin e këngës së tij më të fundit që pritet të publikohet me 27 korrik. 27 KORRIK 🔥🔥 Kaq kisha 🤝🚨🚨 A post shared by MOZZIK (@mozzik) on Jul 19, 2018 at 6:04am PDT Mirëpo reperi nuk ka dashur të qëndrojë larg të dashurës së tij shtatzënë, Loredana Zefi, ndaj.

Harrojeni Instagramin: Ja si duken të famshmit shqiptarë në fotot e pasaportës?

A ju pëlqen fotoja juaj e pasaportës? Me siguri ashtu si shumë të tjerë, nuk jeni krenarë për veten kur tregoni këtë dokument identifikimi. Megjithatë duhet ta pranojmë që ka persona që janë shumë fotozhenikë edhe nëse dalin në një foto me përmasa 3,5 cm me 4,5 cm. Këtu e kemi fjalën edhe për personazhe të njohur të ekranit shqiptar,.

E dini sa kushtoi veshja e Era Istrefit në performancën e finales së Botërorit?

Pas suksesit të padiskutueshëm në Rusi, ku na dhuroi një performancë të mahnitshme bashkë me Will Smith dhe Nicky Jam, të gjithë jemi kuriozë të dimë sesa kushtoi veshja e Era Istrefit. Era u shfaq në pantallona në ngjyrë argjendi (245 euro) të kombinuara me një gjysmë xhakete (305 euro) në po të njëjtën ngjyrë. Bukuroshja shqiptare shkëlqente në stavium.

Jennifer Lopez e thotë troç: Burrat nën 30 vjeç, janë të padobishëm

Jennifer Lopez tashmë është duke luajtur në një serial “Swipe Sessions”, në rolin e këshilltares së një këngëtareje. Këngëtarja kërkon gjysmëne  saj në tinder, por Jennifer ka një këshillë për të , ndoshta është bazuar edhe në eksperiencën e saj personale. “Burrat nën 30 vjeç janë të padobishëm”-i thotë ajo. Pas kësaj një eksperte e marrëdhënieve e problemeve në çift.