Aksidentohet makina e Policisë tek mbikalimi i Rinasit, lëndohen dy policë

Një makinë e Policisë së Shtetit është aksidentuar tek Mbikalimi i Rinasit dhe dy punonjësit e Policisë brenda saj janë lënduar. Nuk dihet arsyeja sesi makina e ka humbur kontrollin dhe është përplasur me bordurën e autostradës. Efektivët janë dëmtuar lehtë, ndërsa makina ka dalë jashtë funksionit dhe është tërhqur me karrotrec.  

Opercioni “Shefi”, 19 shqiptarë të arretuar, DIA italiane në Shqipëri për hetime

Pala shqiptarë bëri të ditur vetëm sot për mediat disa detaje për operacionin e përbashkët antidrogë mes Shqipërisë dhe Italisë, “Shefi”. Ka qenë prokurori Besnik Hajdaramataj që në një konferencë të përbashkët për shtyp me palën italiane dhe drejtorin e policisë së shtetit Ardi Veliu ka bërë të ditur detajet. Ai tha se janë arrestuar 19 shqiptarë, duke bërë të.

Kokaina në Durrës, Hajdarmataj: Hetime intensive, presim rezultate konkrete

Në një dalje për mediat, drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj ka folur edhe për kokainë e kapur pak ditë më parë në Durrës. Edhe pse nuk dha shumë detaje lidhur me 613 kg kokainë, Hajdarmataj bëri me dije se në hetime janë përfshirë oficerët dhe prokurorët më të mirë që ka Shqipëria. Po ashtu drejtuesi i.

Shqipëria, nga dyqanet e “riparimit të celularëve”, bomba për xhihadistët, frikë për eleminim e Gentian Hoxhës

“Shqipëria, nga dyqanet e “riparimit të celularëve bomba” tek xhihadistët (dhe Italinë)”. Kështu i referohet “Corriere.it”, shpërthimit aksidental dhe plagosjen e Gentian Hoxhës e cila ka zbuluar trafikun dhe janë ndaluar kamionët e destinuar për klanet në Puglia. “Gentian Hoxha ka humbur të dyja duart, por është ende gjallë. Oficerët e policisë kanë rrethuar dhomën e spitalit në Tiranë, duke.

Droga Shqipëri-Itali/ Kreu i Krimeve të Rënda jep detajet e aksionit të madh, si u arrestuan shqiptarët

Kreu i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj me përfaqësues të lartë të palës italiane ka dhënë detaje nga operacioni i madh i përbashkët mes dy vendeve, koduar “Shefi”, finalizuar me arrestimin e 43 personave, mes të cilëve 19 shqiptarë të arrestuar dhe 2 në kërkim. “Kemi 21 shtetas shqiptarë, 19 të arrestuar dhe 2 të shpallur në kërkim,.

“Heshtja e zgjatur” për vjehrrën e vrarë, gjykata dërgon në burg të gjithë të arrestuarit, nga nusja te vjehrri

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg të gjithë të arrestuarit e operacionit “Heshtja e Zgjatur”, që zbardhi vrasjen e rreth një viti më parë të Lirije Lamit, e helmuar dhe më pas e mbytur nga nusja e saj Marjana Cmeta. Kjo e fundit nuk ka pranuar të thotë asgjë në gjyq. Në kuadër të operacionit “Heshtja e.

Erion Veliaj, trefishon pagat për punonjësit e bashkisë së Tiranës

Fondi i pagave për punonjësit e Bashkisë së Tiranës është rritur ndjeshëm nga viti në vit, siç raportojnë Drejtoria e Financave. Nëse në tremujorin e fundit të vitit 2016, rrogat e 1731 punonjësve kapnin një shifër totale prej 117.7 milionë lekësh, në fund të 2017-ës ky fond është trefishuar në 354 milionë lekë, ndërkohë që numri i punonjësve është rritur.

Si i joshte kapoja shqiptarët e tjerë në Itali: Eja e vidh, nuk të gjen asgjë

Kapoja e bandës shqiptare të grabitjeve që u bënë makth për italianët është një shqiptar vetëm 26-vjecar.Mediat italiane shkruajnë sot se i riu kishte një taktikë të thjeshtë për të joshur e bindur shqiptarët e tjerë që të bëheshin pjesë e bandës së tij të grabitjeve. “Eja në Itali e vidh, nuk të ndodh asgjë”. Kështu u thoshte ai të tjerëve që.

Nis vetingu për 36 gjyqtarë e prokurorë, ja emrat

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur procesin e vetingut për 36 gjyqtarë dhe prokurorë në të gjitha institucionet gjyqësore të vendit. Procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve kryhet mbi bazën e tre kritereve, të pasurisë,  kontrolli i figurës dhe  vlerësimi i aftësive profesionale. Në njoftimin  e bërë publik nga KPK thuhet: Në zbatim të ligjit nr. 84/2016 “Për.

Policia mbyll dhunshëm grevën e ish-të përndjekurve, dhunohen grevistët

Policia ka mbyllur në mënyrë të dhunshme grevën e disa ish-të përndjekurve që po zhvillohej në zonën e Komunës së Parisit. Forcat e policisë kanë ndërhyrë gjatë natës dhe kanë nxjerrë me forcë ish-të dënuarit që kishin hyrë në grevë urie në vendin ku disa vite më parë u vetëdogj Lirak Bejko. Sipas ish-të dënuarit politikë, policia ka ndërhyrë në.