Protesta/ Edi Rama: Studentët s’janë pa mëkate, por as qeveria

Pas protestave dhe vendosmërisë së studentëve në pikat e tyre, shefi i qeverisë, Edi Rama ka reaguar në “Facebook” ku njofton se ditën e hënë do të këtë një dialog për Universitetin duke nisur nga ora 11:00. Shefi i ekzekutivit shkruan në status se pas pak minutash, studentët do të njihen edhe me ftesën, e cila sipas tij ka për.

“Unë mund të largohem dhe sot, por ku të lë tepsinë!”, ja si tallet Berisha me Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha vazhdon ironinë e tij ndaj Edi Ramës, duke përdorur “meme” ilustrative. “Dilema e kallam dështakut”, shkruan Berisha në Facebook. “Unë mund të largohem dhe sot, por ku të lë tepsinë!”, shkruhet në një foto që paraqet Ramën të veshur me çitjane brenda një tepsie, simbolika e qeverisë së tij. /TPZ.AL/    

Studentët ‘shpërthejnë’ në kor: Nuk ka negociata

Studentët vijojnë të qëndrojnë para ambienteve të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë duke ripërsëritur se nuk do të tërhiqen nga kërkesat e tyre. Mes thirrjeve “Universiteti nuk është i pedagogëve dhe politikanëve, por është i studentëve”, të rinjtë vijojnë rezistencën e tyre në ditën e pestë parë godinës në “Rrugën e Durrësit. Studentë përmes thirrjeve shprehen se nuk ka.

Vasili-Ramës: Koha e shkelmit për qenin e rrugës ka ardhur

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka sulmuar ashpër kryeministrin Edi Rama duke e cilësuar atë si qen rruge me antimitingjet që organizon. Përmes një postimi në “Facebook” Vasili tha se studentët kanë vënë Ramën në bankën e të akuzuarit dhe se koha e shqelmit për qenin e rrugës ka ardhur. “Rama me antimitingje si qeni i rruges.

Studentët i përvishen Ramës për ftesën “Dialog në Facebook”: Dil në shesh, vetëm një është zgjidhja

Kryeministri Edi Rama, reagoi pak më parë nëpërmjet rrjetit social “Facebook”, ku shkruhej “Pas pak ftesa”, ndërsa i bshkëngjit posterin: “Dialog për Universitetin, Facebook Live, e hënë, 10 dhjetor, 11:00”. Pas kësaj ftese kanë reaguar studentët që ndodhen para Ministrisë së Arsimit, ku janë treguar të prerë, se nuk ka negociata. “Kur miratuan VKM-në nuk na pyetën, nuk kërkuan dialog.

LAJMI I FUNDIT/ “Pas pak ftesa”, kryeministri Rama reagon sërish për studentët

Kryeministri Edi Rama pritet tu bëjë një ftesë për një dialog studentëve. “Pas pak dhe ftesa”, shkruan ai në Facebook teksa shpërndan edhe foton e mëposhtme. Ndërkohë studentët janë shprehur më herët se, nuk do dialogojnë pa u plotësuar më herët 8 kërkesat e tyre.

U arrestua në Sarandë, lihet i lirë efektivi i policisë greke që shoqëronte deputetin

Gjatë një seance me dyer të mbyllura, Gjykata e Sarandës ka vendosur për lirimin e 35-vjeçarit Marios Gogolos, duke vendosur ndaj tij masën për detyrim paraqitjeje, në përputhje me kërkesën e prokurorisë. Efektivi i policisë greke, shoqëruesi i Vasilis Jojaka, deputet i Demokracisë së Re, u ndalua dje në postbllokun e Kranesë në Sarandë, teksa shkonin për në Bularat, për.

“Me shkrim dore”, kjo është e vetmja shkresë zyrtare e studentëve: Po tentojnë të na përçajnë

Ndërkohë që në media po qarkullojnë dy dokumente që pretendohet se janë kërkesat e studentëve, kanë reaguar edhe këta të fundit. Ata shprehen se shkresa e tyre zyrtare është vetëm një, e cila mbart 8 kërkesa, të cilat janë të shkruajtura me shkrim dore, të tjerat nuk janë të studentëve, por të atyre që po tentojnë t’i përçajnë. “Ne jemi.

PROTESTA/ Studentët: Universiteti nuk është i pedagogëve dhe politikanëve

Studentët vijojnë të qëndrojnë para ambienteve të Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe Rinisë duke ripërsëritur se nuk do të tërhiqen nga kërkesat e tyre. Mes thirrjeve “Universiteti nuk është i pedagogëve dhe politikanëve, por është i studentëve”, të rinjtë vijojnë rezistencën e tyre në ditën e pestë parë godinës në “rrugën e Durrësit. Pas dorëzimit të pikave të tyre tek.

Justifikimi i ARRSH për kompaninë fantazmë, gazetari: Çfarë indicjesh i duhen këtyre syleshëve që shpërndajnë milionat si karamele

ARRSH ka pezulluar ndërtimin e lotit të parë tek Unaza e Re pas publikimit të skandalit lidhur me një prej kompanive, Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania) e cila përmes falsifikimit të dokumenteve ka fituar lotin e parë të ndërtimit të segmentit të Unazës së Re me vlerë 18 milion euro. Por ndonëse pezulloi ndërtimin e këtij loti, ARRSH.