X
FOTO/ Braimllari takim me banorët në Maliq: Rama ka larguar të rinjtë duke vrarë edhe shpresën e tyre

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari ka theksuar se vendit i duhen politika konkrete punësim dhe mbështetje e drejtpërdrejtë fermerëve përmes politikave subvencionuese. Në takim me banorët e Maliqit, ish-deputeti theksoi se kryeministri Edi Rama ka larguar të rinjtë duke vrarë edhe shpresën e tyre. Sipas tij, rruga e vetme është largimi një orë e më parë i Ramës nga qeveria..

Bamir Topi rrëfen takimin me Ramiz Alinë: Çfarë më tha për Berishën në 2009, unë nuk u ndjeva mirë dhe…

Për Bamir Topin është e rëndësishme që gjithkush të thotë të vërtetën e tij. Si dëshmitar i disa prej ngjarjeve më të rëndësishme në politikën e pas viteve ’90, ish-Presidenti i Republikës, ka shumë për të treguar. Në librin e tij “Nocturn: Kur arsyeja errësohet nga pushteti”, botim i “UET Press” ai rrëfen jetën e tij, që nga fëmijëria, studimet,.

Video virale, shqiptari ‘shuplakë’ komentuesve: Jetojmë me djersë

Video e dy shqiptareve në Itali teksa filmojnë me telefon, u bë shpejt virale në rrjetet sociale. Ndërsa filmuesit e videos ‘vunë në lojë’ dy shqiptarët madje të pyetur edhe nëse janë hajdutë, shumë të tjerë nuk kursyen italishten e folur prej tyre. Por si qëndron e vërteta? Një personazh i videos, konkretisht, Besmir Cuci nga Durrësi ka reaguar përmes.

‘Mimoza Llastica’ kandidate për Këshillin e Bashkisë së Himarës, shihni ku renditet

Zhaklina Dhimojani, e njohur për publikun si ‘Mimoza Llastica’ do të kandidoj për Këshillin e Bashkisë së Himarës. Sipas burimeve ajo ka pranuar të kandidojë për Këshillin e Bashkisë së Himarës, nga radhët e Partisë Socialiste. Mimoza Llastica renditet e 6 në listën e plotë të dorëzuar nga ana e Partisë Socialiste në Komisioni Qendror Zgjedhor. Ndërkohë që lista e.

“Greqia, shtëpia ime e dytë”/ Biseda e shqiptarit me Mitsotakis

Kreu i Demokracisë së Re në Greqi, Kyriakos Mitsotakis gjatë një vizite në Kretë ka zhvilluar një bisedë të shkurtër edhe me një shqiptar. “Greqia është shtëpia ime e dytë. Unë jam shqiptar dhe unë votoj për Demokracinë e Re. Jetoj me familjen dhe dy fëmijët. Ligjet janë të nevojshme, në mënyrë që të mund të jetojmë siç duhet, por.

EMRI/ Me makinë luksoze, çfarë deklaroi “doktori”-hajdut shqiptar pas arratisjes dhe si i rrëmbente zemrat e studenteve

Mediat italiane i rikthehen sërish arrestimit të një shqiptari i njohur si Doktor K, emri i vërtetë i të cilit është Klodian Nikolli, 27 vjeç. I riu me fytyrën e një djali të mirë ishte arrestuar edhe në muajin shkurt, ku ishte vendosur nën arrest shtëpiak, por sigurisht që ishte arratisur. Që nga ai moment, ishte në kërkim nga policia.

Nesër gjysma e Tiranës pa drita, ja zonat ku do ndërpritet energjia

Ditën e nesërme, të hënën më 20 maj, në Tiranë do të ketë disa ndërprerje të energjisë. Njoftimin e ka dhënë OSHEE, që shpjegon se do të kryhen punime në rrjet. Njoftimi: Stakim i datës 20 maj Për shkak të remontit që po kryhet në kabina, në daten 20 maj do të punohet në 7 kabina gjatë intervalit kohor 09:00-15:00.

Kryemadhi sot në Itali, takim me shqiptarët në Bolzano

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e cila ndodhet në Itali, do të zhvillojë një takim pasditen e sotme me emigrantët shqiptarë që punojnë në Bolzano dhe rrethinat. Kryemadhi ka njoftuar në Facebook se “sot do të jem në Bolzano në një takim me shqiptarët, vëllezër dhe motra, që jetojnë dhe punojnë në Itali.” Kryemadhi e ka ndërmarrë këtë takim për.

Të rinjtë e FRPD-së në protestë. Godasin me perime godinën e AKU: Janë bërë domatet si vipat e bllokut

Një protestë është duke u zhvilluar në këto momente nga Forumi Rinor i Partisë Demokratike në qytetin e Durrësit. Protesta e cila po zhvillohet përballë ambjenteve të “AKU”-së, ka për qëllim një lloj sensibilizimi dhe ngritjen e pakënaqësive ndaj ushqimeve të pakontrolluara që qarkullojnë në tregjet shqiptare duke filluar nga perimet me pesticide e deri tek produktet e tjera të.

E rëndë në Vlorë/ Fëmija dy vjeçar bie nga ballkoni

Një fëmijë 2 vjeçar ka përfunduar në Spitalin e Vlorës në gjendje të rëndë shëndetësore. Policia lokale bën me dije se i mituri me iniciale S.B., banues në lagjen “Kushtrimi” të qytetit, ka përfunduar në spital rreth orës 09:00 të mëngjesit të kësaj të diele. Sipas deklarimeve të familjarëve, fëmija i mitur ka rënë nga ballkoni i banesës së tij,.