Ndërkombëtarët zbarkojnë në Tiranë!

Florian Hahn, zëdhënës për Europën në grupin parlamentar të CSU në Bundestagun gjerman, mbërriti të mërkurën në Tiranë. Ai është takuar me kryetarin e opozitës Lulzim Basha, kryeministrin Edi Rama, ish ministren Majlinda Bregu, e zgjedhur në krye të Këshillit për Bashkëpunimin Rajonal, si dhe me anëtarët e organeve të vettingut.  Vizita e Florian Hahn në Tiranë ishte planifikuar në.

Ermal Kapllani, drejtori i akuzuar për korrupsion në “listën e zezë” të Ramës

Shumë portale dhe media kanë denoncuar me dhjetëra skandale të Policisë Bashkiake të Tiranës, për të cilën Erion Veliaj shprehet se ka rilindur. Presioni, dhuna dhe gjobat i kanë detyruar qytetarët të shkruajnë me qindra komente në profilin e kryeministrit Rama, ndërsa ky i fundit, i vënë në vështirësi nuk ka mundur t’i heq këta dy zyrtarë nga “lista e zezë”.

Shkëndija fiton edhe Kupën e Maqedonisë, fut Shkupin në Europa League

Pasi fitoi kampionatin, Shkëndija bën të vetën edhe Kupën e Maqedonisë. Në finalen e luajtur mbrëmjen e së mërkurës ndaj Pelisterit, kuqezinjtë nga Tetova fituan 3-0, duke mos diskutuar për asnjë moment suksesin. Golat u shënuan nga Musliu (2) dhe Besar Ibrahimi. Suksesi i Shkëndijës solli festë shqiptare edhe në Shkup, pasi skuadra shqiptare e këtij qyteti do të mund.

Shpëtoi mrekullishtë pas sulmit me agjent kimik, flet vajza e ish-spiunit rus: Me fat që jemi gjallë

Vajza e ish-spiunit rus që u sulmua me agjent kimik dhe kanë luftuar për shumë javë me jetën, ka folur për herë të parë për këtë ngjarje. Në ato çfarë shkruajnë mediat ndërkombëtare, Julia Skipal, deklaron se është më fat që sot është gjallë. Ajo u sulmua në Britani, së bashku me babain e saj ish-spiunit rus, Sergei Skripal. “Erdha.

Korçë, zhduken dy kushërinj

Dy të rinj janë zhdukur prej dy ditësh. Ata janë Arshin Pilinci 24-vjeç (kryetar i fshatit Podgorie) dhe Engjell Bezati 25-vjeç. Dy të rinjtë janë banues në fshatin Podgorie. Alarmi është ngritur nga familjarët, të cilët kanë denoncuar rastin në polici, pasi humbën kontaktet me të rinjtë. Të dy janë kushërinj me njeri tjetrin, ndërsa ende nuk dihet vendndodhja e.

Rama nuk pranon t’i thotë ‘zotëri’, i përgjigjet Berisha: Kalbësirë, do përfundosh në koshin e plehrave

Dy ditë më parë gjatë një interviste për ABC News, kryeministri Edi Rama u shpreh se refuzonte ta quante ‘zotëri’ paraardhësin e tij, Sali Berisha. Ndërkohë sot Berisha i ka kthyer përgjigjes Ramës po në Abc News. Sipas Berishës Rama përfaqëson një kalbësirë që duhet të largohet menjëherë nga zyrat e shtetit. ‘Edi Rama duhet të përfundojë në koshin e.

Berisha: Si u tentua zëvendësimi i Saimir Tahirit me Adriatik Llallën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se mazhoranca tentoi të organizojë arrestimin e ish-kryeprokurorit Ardiatik Llalla në kulmin e skandalit “Tahiri”. Në studion e ABC News, Berisha tha se prokuroria dhe qeveria tentuan të nxjerrin para opinionit publik, Llallën si një “peshk të madh”. “Pati një moment kur këta tentuan të zëvendësonin Tahirin me Llallën. Kur flitej për “peshq të mëdhenj” këta.

Hapja e negociatave, Tanja Fajon: Franca e shqetësuar nga azilkërkuesit që vijnë nga Shqipëria

Qëndrimi i Presidentit francez, Emmanuel Macron, pak ditë më parë se BE duhet të reformohet para se të zgjerohet vijon që të shkaktojë reagime. Së fundmi ka qenë eurodeputetja Tanja Fajon, e cila ka dalë në krah të kërkesës së vendeve të Ballkanit për t’u bërë pjesë e BE. “Ndonjëherë më duket se Macron nuk është mjaft i vetëdijshëm për.

“Fatmir Xhafaj është i ikur”, Berisha nxjerr emrin e Ministrit të ri të Brendshëm

Ish kryeministri Sali Berisha, i ftuar në emisionin “Byro Politike” në Abc News, ka deklaruar se largimi i Fatmir Xhafajt është çështje ditësh dhe se ministri i ri i brendshëm do të jetë Taulant Balla. “Fatmir Xhafaj është i ikur, kjo është çështje ditësh”, u shpreh Berisha. Berisha tha se ndërkombëtarët do të rrisin presionin për largimin e Xhafajt dhe se.

Berisha i përgjigjet Ramës për 630 kg drogë: Familja e Arbër Çekajt…

Ish kryeministri, Sali Berisha, i është përgjigjur akuzave të Edi Ramës, se persona të rangjeve të larta në PD, janë të lidhur me 630 kg drogë të kapur në kamionët me banane. Berisha ka thënë se Rama gënjen dhe se familja e Arbër Çekajt, është kundërshtare e tij. Sipas Berishës, kryeministri Rama po përpiqet të mbulojë përfshirjen e vëllait të tij,.