X
Koço Kokëdhima shpall kandidaturën për Bashkinë e Tiranës

Koço Kokëdhima, ka shpallur kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Tiranës, në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”. Ai ka vendosur të sfidojë kandidatin e Partisë Socialiste, Erion Veliaj. “Unë kam vendosur t’i kërkoj mbështetje kongresit të Partisë Zgjidhja në 4 Maj, për të sfiduar Erion Veliajn, në garën për kryesimin e Bashkisë së Tiranës. Mendoj se kjo është shumë e.

Sherr i madh mes analistëve Andi Bushati dhe Mentor Nazarko

Në studion e emisionit “Të Paekspozuarit”, ka patur një sherr mes analistëve Andi Bushati dhe Mentor Nazarko, gjatë diskutimit lidhur me grabitjen e Rinasit.   Mentor Nazarko: Ne nuk duhet të vuajmë nga sindromi i të gjithëditurit, veçanërisht kur janë çështje të tilla kaq të specializuara. Duhet të dëgjojmë shumë burime. Këtë po e them për Bushatin. Cfarë tha zoti Prenci.

Premçi: Rinasi u klasifikua si aeroport me nivel sigurie zero, banda shtetërore më e sofistikuar se banda “Murataj”

Shemsi Premci, ekspert i sigurisë, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku ka diskutuar lidhur me grabitjen e Rinasit dhe mungesën e elementëve të sigurisë në aeroport. Ai tha se një raport i vitit 2015, e ka klasifikuar aeroportin e Rinasit si një aeroport me siguri mjaft të ulët. “Aeroporti i Rinasit është inspektuar, kontrolluar nga instrument europian.

Grabitja në Rinas, a dëmtohen qytetarët? Brumbulli: Në asnjë mënyrë, Bushati: Paratë e humbura dalin nga xhepat e shqiptarëve

Spiro Brumbulli, Sekretar  i Shoqatës së Bankave, shpjegoi në emisionin “Të Paekspozuarit”, arsyen përse paratë e bankave shqiptare, transportohen jashtë vendit. Ai gjithashtu foli për grabitjen spektakolare që ndodhi në aeroportin e Rinasit dhe dëmin që u shkaktohet qytetarëve dhe bankave. Ai tha se bankat i cojnë paratë në banka të huaja, për disa arsye normale, që lidhen me veprimtarinë.

Grabitja e Rinasit/ Lubonja: Nuk ka shtet, vetëm njerëz që mjelin shtetin si lopë

Analisti Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, komentoi grabitjen spektakolare që ndodhi në pistën e aeroportit të Rinasit, në datën 9 Prill. Lubonja tha se nuk ka shtet dhe se atë e përdorin disa njerëz thjesht për interesat e tyre, duke e “mjelë si lopë”. “Thuhet shpesh ka rënë shteti. Problemi i madh është, a kemi patur ndonjëherë.

Grabitja në Rinas/ Sandër Lleshaj shpall fajtorë kinezët dhe opozitën

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka dalë një konferencë për shtyp, pas grabitjes spektakolare që ndodhi ditën e djeshme në pistën e aeroportit të Rinasit. Ministri nuk mori asnjë përgjegjësi mbi vete, por akuzoi kompaninë koncesionare që ka dështuar me sigurimin e aeroportit dhe gjithashtu lëshoi akuza ndaj opozitës, sepse kjo e fundit ka kritikuar policinë e Shtetit. Edhe pse.

FOTO/ Ky është avioni me 160 pasagjerë ku ndodhi grabitja spektakolare e 10 milionë eurove

Një grabitje spektakolare ka ndodhur ditën e sotme në pistën e aeroportit të Rinasit, ku grabitësit kanë arritur të rrëmbejnë plotë 10 milionë euro të cilat po futeshin në avionin e linjës Tiranë-Vienë, për t’u transportuar jashtë vendit. Brenda avionit ka patur 160 pasagjerë. (foto më poshtë) Si për ironi, grabitësit kanë qarkulluar me një mjet me mbishkrimin “Hetimi Tatimor”.

Zv. Ministri i Brendshëm tha se qytetarët janë të sigurtë, por në Rinas grabiten 10 milionë euro në avionin me 160 pasagjerë

Pas disa vrasjeve të bujshme që tronditën vendin, zv Ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, deklaronte në një emision televiziv, se qytetarët duhet të ndihen të sigurtë dhe se ngjarjet kriminale lidhen me bandat, që lajnë hesapet me njëra tjetrën. “Çdo ngjarje e rëndë është shqetësuese. Dhe për çdo ngjarje duhet të bëjmë dallimin, kemi vrasje aty për aty, kemi vrasje.

TMERRI/ Grabitja në avionin me 160 pasagjerë në Rinas, një person ka mbetur i vdekur

Një grabitje spektakolare ka ndodhur ditën e sotme në pistën e aeroportit të Rinasit, ku grabitësit kanë arritur të rrëmbejnë plotë 10 milionë euro të cilat po futeshin në avionin e linjës Tiranë-Vienë, për t’u transportuar jashtë vendit. Brenda avionit ka patur 160 pasagjerë. Si për ironi, grabitësit kanë qarkulluar me një mjet me mbishkrimin “Hetimi Tatimor” dhe pa targa..

Ylli Rakipi dorëzon kundërpadi ndaj Edi Ramës: Presion i hapur i regjimit ndaj meje dhe emisionit që drejtoj

Gazetari Ylli Rakipi, ka depozituar ditën e sotme një kundërpadi ndaj kryeministrit Edi Rama, në Gjykatën e Tiranës. Rama  e ka paditur gazetarin për cënim të dinjitetit, për këtë arsye gazetari Rakipi ka depozituar deklaratën e mbrojtjes dhe një kundërpadi. Gazetari Ylli Rakipi i konsideron veprimet e kryeministrit ndaj tij, një përpjekje për ta intimiduar dhe për të ushtruar presion.