X
Përgjimet e Bild, reagon Erion Braçe:Nuk blihen dot 1 milion vota, nuk shantazhohet Partia Socialiste

Zv/kryeministri Erion Braçe ka reaguar një ditë pas përgjimeve të publikuara nga gazeta gjermane ‘Bild’ ku shpjegon se Partia Socialiste nuk ka blerë vota. Ai në reagimin e tij shpjegon se nuk mund të blihen 1 milion vota dhe as 100 mijë vota Reagimi i plotë i Braçes: Partia Socialiste nuk ka fituar kurre duke blere vota! Kurre! Sepse nuk.

Ceka shpërthen ndaj Borchardt dhe ambasadorëve: Lolo të qeverisë, ‘shame on you’

I ftuar dje në emisionin ‘Open’, Neritan Ceka ka shpërthyer në akuza mjaft të ashpra ndaj ambasadorëve të huaj dhe në veçanti ndaj atij të OSBE-së, Bernard Borchardt, që sipas tij janë ‘bashkëfajtorë’ me kryeministrin Edi Rama duke heshtur përballë skandalit të blerjes së votave. Sipas Cekës, Borchardtit ia bënë mirë që i shkruajtën në murin e banesës ‘shame on.

Komisioni i Ekonomisë miraton kontratën koncesionare Milot-Balldre

Komisioni i Ekonomisë ka miratuar kontratën për rrugën Milot – Balldren. Miratimi i kontratës së kësaj rruge është bërë vetëm më votat e maxhorancës. Opozita ka kritikuar shpesh qeverinë “Rama” se po vjedh në rrugën Milot – Balldren dhe në të tjera akse nacionale të dhëna me koncesion. Kontrata Milot-Balldren është konsideruar edhe si “rruga prej floriri”, pasi referuar projektligjit.

Kreu i Bashkisë Lezhë lëshon ultimatumin: Keni afat për lirimin e KZAZ-ve deri në 16:00, pastaj…

Bashkia e Lezhës përmes një letre të bërë publike, ka dhënë ultimatum për lirimin e ambienteve të KZAZ nr. 13 në këtë bashki, e cila është vendosur brenda shkollës ‘Besëlidhja’. Nëse nuk do largohen deri në orën 16:00 të ditës së sotme, kryetari i bashkisë Lezhë Fran Frrokaj kërcënon se do të ndërhyhet për lirimin e ambienteve. Gjithashtu ai bën.

Shoqata e Policëve: Bild nxorri zbuluar Policinë e Shtetit

Shoqata e Policëve në Lirim ka akuzuar Policinë e Shtetit se ka dalë zbuluar në përgjimet e gazetës gjermane “Bild”. Sipas Shoqatës së Policëve në Lirim, policia është angazhuar në shit-blerjen e votave në zgjedhje dhe për këtë arsyeje i është bërë thirrje SHÇBA-së që të fillojë hetimet për punonjësit e policisë. Postimi i plotë: GAZETA BILD NXJERR ZBULUAR POLICINË.

VIDEO/ ‘Luftë’ në Tropojë, qytetarët përplasen me policinë dhe marrin në dorë KZAZ-në

Ashtu siç edhe raportuam më herët, një grup personash kanë hyrë me forcë në KZAZ-në nr. 9 në Tropojë pasi kanë thyer derën e pasme si dhe xhamat e Pallatit të Kulturës në “Bajram Curri” të Tropojës ku janë konfrontuar edhe me forcat e Policisë. Në videon e mëposhtme shihen se si një grup i madh protestuesish me të cilët.

Ish-kreu i Bashkisë, Shpëtim Gjika del kundër Ramës për përgjimet: Është bërë shkopi me m*t në të dy krahët

“E kishte mirë xha Kamberi, Kamber Aliko, kur thoshte: eh more djema, është bërë shkopi me mut në të dy krahët!”. Kështu ka shkruar së fundmi në Facebook ish-kreu i Bashkisë së Vlorës Shpëtim Gjika pas publikimeve të përgjimeve nga media gjermane “Bild”. Theksojmë se Shpëtim Gjika, pas hetimeve ndaj tij ka mbajtur qëndrime edhe kundër qeverisjes lokale në Vlorë,.

Përgjimet e BILD, Gjosha: Tregojnë përfundimisht kriminalizimin e qeverisë

Ish-ministrja e Integrimit Klajda Gjosha me anë të statusi në “Facebook” shprehet se përgjimet e BILD tregojnë përfundimisht kriminalizimin e qeverisë. Gjosha thotë se me përgjimet theksohet si asnjëherë më parë kriminalizimi i kësaj qeverie dhe marrja fund e shtetit të së drejtës. Postimi i Klajda Gjoshës: Përgjimet e BILD tregojnë përfundimisht kriminalizimin e qeverisë dhe kapitullimin e shtetit të.

Elbasan, zjarr në pallatin shumëkatësh, banorët në panik

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë katin e gjashtë të një apartamenti në Elbasan. Nuk ka raportime për të lënduar nga flakët, por siç shihet në pamje tymi është përhapur me shpejtësi dhe mendohet se ka persona të asfiksuar. Ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘Dyli Haxhire Myzyri’, në qytetin e Elbasanit. Zjarrfikëset janë duke punuar për shuarjen e.

Marrëzitë e një simboli të Rilindjes si Pjerin Ndreu

Arrogant, gënjeshtar dhe shumë nën nivelin mesatar të inteligjencës, ish deputeti socialist, aktualisht kandidat për të marrë bashkinë e Lezhës, Pjerrin Ndreu, është shfaqur mbrëmë ne Opinion, si simboli i gjithë rilindasve të kapur me preshë në duar. I dalë në përgjimet e Bild se i kërkon shefit të arsimit në Dibër që drejtori i shkollës Reshat Elezi ose të.