Tragjedi në familje, zjarri në banesë shkrumbon 3 fëmijët e vegjël

Tragjedi ne nje familje ne Maqedoni. Ngjarja e rende ka ndodhur dje pasdite ne Veles, ku zjarri ne banese ka shkrumbuar tre fëmijë, të moshës 1,2 dhe 5 vjeçare, njofton Portalb.mk. Ashtu siç shkruajnë mediat lokale, shtëpia në të cilën ka ndodhur zjarri gjendet në terren jo të qasshëm në Veles, gjë që e ka rënduar intervenimin e ekipeve të.

Vettingu, DSIK ‘djeg’ Ilir Toskën: Është i papërshtatëm. Sot merret vendimi

Do te mesohet sot vendimi, nëse gjyqtari i Apelit, Ilir Toska do konfirmohet apo jo në detyrë. Drejtoria e Sigurimit të Informacionit të Klasifikuar nje dite me pare vleresoi se e gjen te papershtashem ne detyren e gjyqtarit, Ilir Tosken. Vleresimi i ketij institucioni eshte bere publik dje ne seancen gjyqesore ne Kolegjin e Pavarur te Kualifikimit, i cili nga.

Rama nxjerr videon e projektit të ri për Shkodrën: Ja si do transformohet zona e liqenit

Kryeministri Rama ka ndare me ndjekesit e tij ne rrjetin social Facebook sot, video projektin per transformimin e bregun perëndimor të Liqenit të Shkodrës. “MIRËMËNGJES  😃 dhe me këtë projekt që brenda 18 muajsh, do të transformojë bregun perëndimor të Liqenit të Shkodrës nga një krah i paralizuar e i degraduar prej dekadash, në një tjetër perlë turistike të Shqipërisë, ju uroj një.

FOTO/ Shpërndanin heroinë në qytet, kush janë dy të rinjtë e arrestuar në Elbasan

Dy të rinj janë arrestuar në qytetin e Elbasanit pasi janë kapur me heroinë. Fillimisht policia ka kapur në flagrancë me heroinë në xhep të rinjtë, më pas ka ushtruar kontroll në banesën e tyre. Nga  ana e Specialistëve të Seksionit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve, pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Elbasan, u realizua dhe u dokumentua me prova.

Italia do sjellë në Shqipëri të gjithë të burgosurit shqiptarë

Matteo Salvini, zv.kryeministër, bashkëkryetar koalicioni dhe Ministër i Brendshëm i qeverisë së re italiane ka propozuar së fundmi rikthimin në Shqipëri të të burgosurve me kombësi shqiptare. “Ne do të kërkojmë marrëveshje me Rumaninë, Shqipërinë dhe Tunizinë për të dëbuar të burgosurit e huaj. Këto shtete janë ndër vendet kryesore të origjinës së kriminelëve në burgjet tona”, – deklaroi Salvini..

Pësoi ishemi cerebrale, deputeti socialist përshëndet nga spitali

Deputeti i Partisë Socialiste, Paulin Stërkaj është i shtruar në spital, pasi një ditë më parë pësoi ishemi cerebrale. Deputeti duket në gjendje të mirë, këtë e tregon edhe gjesti i tij më dorën ngritur duke përshëndetur ata që u shqetësuan për shëndetin e tij. Mjekët e QSUT thanë sot për Report Tv se deputeti është jashtë rrezikut për jetën,.

Aksident me një të plagosur rëndë në Tiranë

Një këmbësor është përplasur nga një automjet në orët e mbrëmjes së sotme në rrugën e “Dibrës” në kryeqytet. Sipas policisë, mjeti me targa AA218TB me drejtues E. H., ka aksidentuar këmbësorin B. M., rreth 50 vjeç, i cili është dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë mjekësore, ku aktualisht ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore. Sipas.

Eurostat publikon indeksin e nivelit të çmimeve, shqiptarët shpenzojnë më shumë për veshje dhe elektroshtëpiake

Eurostat ka publikuar indeksin e nivelit të çmimeve në vendet e Bashkimit Europian dhe vendet kandidate. Niveli i çmimeve në Shqipëri për 2017-n përllogaritet sa 52% e mesatares së Bashkimit Europian. Në rajon nivelin më të lartë e ka Mali i Zi ku ky indeks llogaritet sa 55% e mesatares së BE-së. Nivelin më të ulët (çmimet më të lira.

“Teatri mbrohet fizikisht”, Derhemi thirrje qeverisë: Duan të djegin godinën, mos guxoni!

Artistët që janë kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, të mbështetur dhe nga qytetarë të shumtë kanë protestuar edhe sot për mbrojtjen e tij. Pas një performancë artistike, Arben Derhemi, ka mbajtur dhe një fjalë duke bërë thirrje qytetarëve që të mblidhen në Teatër për ta mbrojtur. Derhemi tha se askush të mos guxojë që ti afrohet Teatrit, pasi sipas artistët.

Tiranë, burri ushtron dhunë ndaj gruas edhe pse janë të divorcuar

Edhe dhe pse janë divorcuar një grua nga Tirana ka denoncuar ish-bashkëshortin e saj se ky i fundit ushtronte dhunë ndaj saj. Shtetasja me inicialet L.S., akuzon ish-burrin e saj, shtetasin me inicialet S.R., se ushtronte dhunë psikologjike ndaj saj. Ndërsa policia ka lëshuar edhe urdhër-mbrojtje. “Më datë 19.06.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme.