X
Vrasja e ish-të përndjekurit te Liqeni, zbardhet dëshmia e djalit të viktimës

Zbardhet dëshminë e djalit të 62-vjeçarit Haxhi Baxhinovski, i cili u vra pak ditë më parë te Kodrat e Liqenit, teksa bënte vrap. Pikërisht djali i tij që kishte dalë ta shoqëronte për vrap ish-të përndjekurin u bë dëshmitar në vrasjen e të atit. Duke folur për kete temë gazetarja Klodiana Lala tha: “Islam Myrkaj ishte afruar teksa bënin vrap..

Vangjush Dako e pranon: Isha student me pesa

Kreu i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako gjatë një takimi me studentë të Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës ka pranuar publikisht se ishte student me pesa. “Nuk kam qenë me dhjeta, kam qenë student me pesa. Kur jam bërë kryetar bashkie, kam qenë biznesmen i suksesshëm”, tha ai. Po në këtë takim, ishte edhe ministri i Brendshëm, Sandër Llesaji, i cili u prit.

“Vrasja e Jurgen Kurtit, policia ka identifikuar një nga autorët”

Gazetari i Tv Klan, Ermal Vija thotë se policia ka identifikuar një nga autorët e dyshuar për vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti. “Policia ka shpallur në kërkim një person, por ende nuk dihet as identiteti as mosha. Ka qenë kqyrja kamerave që ka bërë të mundur identifikimin e një personi”, deklaroi gazetar në “Opinion”, por pa dhënë detaje të tjera..

Videoja me Knut Fleckenstein, flet për herë të parë Majlinda Bregu: Nuk mbaj mend që të jetë sulmuar…

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu, ka komentuar videon ku shfaqej me eurodeputetin Knut Fleckenstein e cila pas publikimit të saj nga kryedemokrati Luzim Basha, u bë virale në rrjetet sociale. Bregu tha gjatë një interviste në emisionin “Përballë” në RTSH, se është mësuar me thashetheme, akuza të dobëta dhe deklarata që i bëjnë pis ata.

Ditmir Bushati flet për Gent Cakajn: Unë isha politikan, para se të bëhesha diplomat

Ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka komentuar përmes një gjuhe diplomatike dhe me rezerva pasardhësin e tij ‘de fakto’, Gent Cakaj. Në studion e emisionit ‘Tempora’, Bushati ia ‘kaloi topin’ kryeministrin Rama kur u pyer se çfare mendon per 28-vjeçarin, duke thënë se ai ishte zgjedhje ekskluzive e tij. “Kam punuar për një periudhë të shkurtë kohe, Genti drejtoi të.

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Zv.ministri i Brendshëm përplaset “live” me gazetaren

Pas vrasjes të 26-vjeçarit, Jurgen Kurti, zv.ministri i Brendshëm Besford Llamallari i ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën” në News 24 , është përfshirë në debat me gazetaren Klodiana Lala. Llamalari u shpreh se nuk merret me detaje investigative. Besford Llamallari: Për rastin konkret nuk do ishte aspak korrekte të shprehem. Por, ka dy elemente që zbulojnë punën e policisë..

‘Bomba’ e radhës/ Blerja e votave, përgjime të reja tronditëse priten të publikohen

Të tjera përgjime të forta, të cilët do të trondisin politikën priten të publikohen së shpejti. Lajmin e pohon Sekretari për Zgjedhjet në Partinë Demokratike, Ivi Kaso, i cili ka paralajmëruar bërjen publike të të tjera përgjimeve të cilat janë kryer nga prokuroria, ku sërish në qendër do të jenë shitblerja e votave në zgjedhjet e 2017 të nga zyrtarët.

Artan Hoxha tregon detaje për vrasjen e Jurgen Kurtit

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje në lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit, Jurgen Kurti mbrëmjen e së hënës në Tiranë. Nga emisioni “Opinion” ai tha ekzekutorët nuk kanë qenë të mirëpërgatitur dhe prej kohësh kanë studiuar terrenin. Sipas tij e vetmja kamer që kanë në dorë autoritetet nuk ka kapur shumë detaje. “Ekzekutorët nuk kanë qenë… mënyra si është kryer.

Vrasja e Jurgen Kurtit/ Flet Vjollca Arapi: Më dhimbset, edhe pse vrau burrin tim

Bashkëshortja e tregtarit të vrarë në Durrës, në prill të vitit 2017, Agim Arapit, gjatë një lidhjeje direkte me emisionin ‘Dritare me Rudinën” në News 24, pohoi sërish se, familja e saj nuk ka lidhje me vrasjen e 26-vjeçarit Jurgen Kurti, ngjarje e ndodhur mbrëmjen e djeshme. Ajo thotë se nuk e donte të vrarë, por në burg Jurgen Kurtin..

Ekzekutimi i Kurtit, Lala: Vrasje e sofistikuar, janë shoqëruar 10 persona, ja pistat

Menaxheri i VIP-ave. Jurgen Kurti u ekzekutua mbrëmjen e djeshme teksa po kthehej në shtëpi, në hyrje të pallatit ku jetonte. Dyshohet se, vrasësit që udhëtonin me një automjet tip Benze kanë ndjekur dhe kanë pritur sapo i riu ka parkuar makinën. Autorët, që dyshohet e kanë qëlluar 23 herë me pistoletë, ndërsa 10 plumba e kanë prekur Kurtin në.