“LUFTA PËR TEATRIN” – (14.06.2018)

    Të ftuar në studio: Altin Basha – regjisor Kastriot Çipi – regjisor Arben Derhemi – aktor Gjergj Bojaxhi – aktivist, ambjentalist Andi Bushati – analist, Lapsi.al I ftuar në studion nr 2, është arkitekti i njohur: Vladimir Bregu

“TË GJITHË TË KORRUPTUAR” – (07.06.2018)

Të ftuar: Gjergj Buxhuku Andi Bushati Klodian Tomorri Gjergj Bojaxhi

“OPOZITA BËN SIKUR…?” – (31.05.2018) – PJESA II

   

“NJË ORË ME ALBIN KURTIN” – (31.05.2018) PJESA I

 

“VRASJA E TREFISHTË” – PJESA 1 (24.05.2018)

I ftuar: Pavllo Mihali, babai i Marvit

“PËRGJIMI QË BURGOSI AGRON XHAFAJN” – PJESA 2 (24.05.2018)

Të ftuar: Baton Haxhiu Andi Bushati Gazmend Bardhi Çlirim Gjata dhe në Studion Nr.2 Jetmir Olldashi

“DËSHMITARI QË RRËZON KRYEMINISTRIN” – (17.05.2018)

Të ftuar: Carlo Bollino Andi Bushati Enkelejd Alibeaj Luan Rama dhe në studion nr. 2 Arjan Hoxha

“RAMA I DASHURUAR ME ERDOGAN” – (10.05.2018)

  Të ftuar Berat Buzhala Andi Bushati Besnik Mustafaj Ermir Gjinishi

“GJYQI PUBLIK I SAIMIR TAHIRIT” – (03.05.2018)

  Të ftuar: Saimir Tahiri Andi Bushati Armand Shkullaku

“PËRSE BËHET KY KONGRES?” (26.04.2018)

  Të ftuar: Jozefina Topalli Arben Imami