X
Në koma dhe i pashpresë, 17-vjeçari zgjohet në sallën e operacionit ditën që do t’i hiqnin organet

Një 17-vjeçar italian është zgjuar nga koma e thellë ku kishte përfunduar prej disa muajsh. Bëhet fjalë për minorenin me emrin Lorenzo, banues në Verona, i cili u aksidentua një mëngjes dhjetori në vitin 2018. Mediat italiane shkruajnë se teksa po shkonte në shkollë më motorin e tij tip “Scooter”, Lorenzo u përplas më një automjet tip “Mercedez” në Verona dhe.

Aktori i famshëm vetëvritet duke u hedhur nga ura: Kam qenë njeri i keq

Aktori i filmit “Thor” dhe “Terminator: Salvation”, dhe i shumë filmave të tjerë të famshëm, Isaac Kappy është vetëvrarë duke u hedhur nga një urë në Arizona. 42 vjeçari, u godit nga një kamion, pasi u hodh nga Ura në Rrugën Transwestern duke e bërë edhe më tragjike vdekjen e tij. Thuajse 24 orë para vetëvrasjes së tij, Kappy kishte.

Frika e luftës, SHBA nis tërheqjen e personelit të ambasadës

Amerika ka urdhëruar sot të gjithë punonjësit qeveritarë jo-emergjentë që të largohen nga Iraku, mes frikës në rritje se mes SHBA dhe Iranit do ketë një konflikt. Departamenti i Shtetit urdhëroi tërheqjen e punonjësve nga ambasada amerikane në Bagdad dhe nga konsullata në Erbil, thuhet në një deklaratë zyrtare. Të martën, ushtria amerikane konfirmoi shqetësimet për një rrezik të mundshëm nga.

Punonjësja e aeroportit harroi të vendosë frenat e dorës, furgoni godet avionin e kancelares Merkel në Dortmund

Një furgon ka goditur avionin e kancelares, Angela Merkel. Një grua teksa po drejtonte një furgon në aeroport, ka harruar të shtypë frenat e furgonit, i cili në shpejtësi të ulët ka goditur avionin e kancelares gjermane Angela Merkel. Avioni i kancelares gjermane, Merkel gjendej në aeroportin e Dortmundit, ku para se të ngrihej në fluturim, është ndalur një grua.

Vrasje me hark si në Mesjetë: Krimi që po habit Europën

Në një hotel idilik në Bavari të Gjermanisë u gjetën tre trupa njerëzish, të vrarë me hark si në Mesjetë. Krimi ka befasuar jo vetëm Gjermaninë. Vetëvrasje apo një lojë e shkuar keq? Më poshtë raportimi i BBC për ngjarjen. Dy entuziastë gjermanë të luftimeve mesjetare, të vrarë me shigjetë, ishin qëlluar drejt e në zemër. Një tjetër vdiq nga.

Vazhdojnë sabotazhet, SHBA dhe Irani po shkojnë drejt luftës

Irani akuzohet se ka përdorur sërish eksploziv për të shpërthyer vrima në katër anije- mes tyre dhe dy cisterna saudite- të ankoruara në Gjirin Persik. Kjo akuzë vjen nga SHBA, ndërkohë që Uashingtoni dhe Teherani po ia afrohen gjithmonë e më shumë luftës. I pyetur për aktet e sabotazhit, presidenti amerikan, Donald Trump paralajmëroi se Teherani do vuajë shumë nëse.

VIDEO/ Polici vret gruan pasi i rezistoi arrestimit: Jam shtatzënë

Një kontroll rutinë nga një oficer patrulle në Baytown, Texas u përshkallëzua në një konflikt që i mori jetën një gruaje. “Jam shtatzënë” janë fjalët e fundit që ka thënë gruaja, para së të qëllohej disa herë me pistoletë nga oficeri. Konflikti është filmuar nga një dëshmitar i cili ka qenë në vendngjarje dhe video është publikuar menjëherë në rrjetet.

FOTO/ Cikloni “Fani” shkakton 64 viktima në Indi

Ka arritur në 64 numri i të vdekurve si pasojë e ciklonit “Fani”, që goditi në fillim të muajit brigjet lindore të Indisë me erëra të forta mbi 205 km në orë dhe shira të rrëmbyeshëm. Sipas informacioneve që qarkullojnë në shtypin lokal, më së paku 241 persona kanë mbetur të lënduar nga cikloni, që goditi në mënyrë të veçantë.

Julian Assange, Suedia do të marrë vendim në lidhje me përdhunimin

Prokurorët suedezë do të njoftojnë nëse do rihapin një hetim mbi një akuzë për përdhunim kundër bashkë-themeluesit të Wikileaks Julian Assange. Hetimi mund të ‘ringjallet’ me kërkesën e avokatit të pretenduar të viktimës. Assange, i cili mohon akuzat, ka shmangur ekstradimin në Suedi për shtatë vjet pasi kërkoi strehim në ambasadën Ekuadoriane në Londër në 2012. Por 47-vjeçari u dëbua.

FOTO/ CIA teston dronin me gjashtë shpata, por vret numrin “2” të Al Kaqedës

CIA është akuzuar shpesh se sulmet me dronë mbi objektivat e dyshuara terroriste shkaktojnë edhe viktima të pafajshme. Tashmë agjencia më e madhe e inteligjencës në botë duket se e ka gjetur një zgjidhje. Bëhet fjalë për një raketë “Ninxha”, e cila i godet shënjestrat me 6 shpata. Kjo armë njihet edhe si R9X dhe është projektuar për të hyrë.