X

Sot protesta e madhe e opozitës, policia rrethon Kryeministrinë

Opozita ka thirrur sot një protestë, kundër qeverisë së kryeministri Edi Rama.  Tubimi është parashikuar të nisë në orën 11 përpara kryeministrisë, ndërsa që në orët e para të mëngjesit qytetarë dhe mbështetës të opozitës janë nisur drejt Tiranës.

Policia ka rrethuar me një gardh perimetrin e kryeministrisë. Po ashtu, të gjitha makinat, përfshi edhe ato të televizioneve që hyjnë në bulevard i nënshtrohen një kontrolli policor, duke mbajtur shënim edhe targën.

More in AKTUALITET, LAJME
Bardh Spahia: Ta shkulim nga rrënjët këtë sistem të kalbur

Partia Demokratike dhe opozita e bashkuar do të zhvillojnë ditën e nesërme protestën e paralajmëruar prej javësh përpara Kryeministrisë. Ish-deputeti...

Close