X

Siri, gjendet një varr masiv me 300 trupa në Raqqa

Një varr masiv me eshtrat e 300 njerëzve është zbuluar në orët e fundit në Raqqa, në veri të Sirisë, një vend që për tre vjet, nga 2014 në 2017, është kontrolluar nga Isis.

Lajmin e bëjnë të ditur burime të mbrojtjes civile lokale, së bashku me Observatorin Kombëtar për të drejtat e njeriut në Siri.

Prej muajsh organizmat lokalë filluar të hetonin për të gjetur varre masive në Raqqa, mes Alepo dhe kufirit irakian. Në javët e kaluara janë gjetur të tjera varre me eshtrat e mijëra viktimave.

More in BOTA, LAJME
Ylli Shehu fshehu dënimin, Prokuroria kishte kërkuar në 2017 heqjen e mandatit të deputetit (Dokumentet)

Ditën e sotme është bërë publik vendimi i Gjykatës së Korçës, i 18 Nëntorit të 2008, ku rezulton se deputeti...

Close