X

Më 21 mars nis gjyqi ndaj Saimir Tahirit

Gjykata e Krimeve të Rënda do të zhvillojë në datën 21 mars seancë paraprake për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri.

Seanca tek Krimet e Rënda do drejtohet nga gjykatësja Miliana Muça.

Më 28 shkurt, Prokuroria për Krime të Rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen e Saimir Tahirit në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal “Habilaj” dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

More in AKTUALITET, LAJME
Ish-ministri: Vetëm zgjedhjet politike zgjidhin krizën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ditën e sotme në lidhje me krizën politike në vend. Me një shënim...

Close