X

Hidhet shorti i Europa League: “Ferr” për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat

Pas shortit të Champions League është hedhur edhe shorti për përballjet e fazës çerekfinale të Europa League, aty ku 8 skuadra luftojnë për të fituar në finalen e madhe të 29 majit në Baku të Azerbajxhanit.

Napoli – Arsenal

Villarreal – Valencia

Benfica – Eintracht Frankfurt

Slavia Praha – Chelsea

Ndeshjet e para për këto sfida do të zhvillohen më 11 prill, ndërsa ndeshjet e kthimit një javë më pas, më 18 prill.

Gjysmëfinalet:

Benfika-Frankfurt / Slavia Pragë-Çelsi

Napoli-Arsenal / Vijareal-Valencia

More in SPORT
Shorti i Ligës së Kampionëve, 4 përballje ‘titanësh’ dhe një derbi anglez

Liga e Kampioneve ka mësuar sot rrugëtimin e  saj drejt finales së madhe të 1 qershorit. Në shortin që u hodh në...

Close