X

Bie zjarr në shkollën e mesme në Lezhë

Shkolla e mesme në Ishull Lezhë është përfshirë nga flakët gjatë pasdites së sotme.

Zjarri ka rënë në një zonë me shkurre dhe kallamishte, ndërsa raportohet se flakët kanë dëmtuar edhe disa shtylla të tensionit elektrik. Menjëherë në vendngjarje janë paraqitur dhe policia me ambulancën.

Dyshimet e para janë se zjarri mund të jetë i qëllimshëm, por ende nuk ka version zyrtar për këtë. Nga flakët janë rrezikuar disa shtëpi e biznese, por për fat të mirë nuk ka patur njerëz të lënduar.

More in AKTUALITET, LAJME
Kush është Brenton Tarrant, australiani që terrorizoi Zelandën

Policia australiane ka identifikuar tashmë terroristin e dyshuar të masakrës me së paku 49 persona të vdekur në dy xhami...

Close