X

“Na detyrojnë të bëjmë ‘like’ postimeve të qeverisë”, denoncimi i punonjësit: Janë ngritur servera brenda Bashkisë

Një denoncim jo i zakonshëm është bërë publik gjatë mbrëmjes së sotme nga ish-kryeministri, Sali Berisha të cilit i ka mbërritur nga një punonjës i Bashkisë së Tiranës ku shprehet se stafi i Bashkisë imponohet që të bëjë ‘like’ dhe ‘shere’ satuseve të zyrtarëve të lartë të Partisë Socialiste në rrjetet sociale.

Sipas qytetarit, është ngritur edhe një portal që kontrollon dhe monitoron punonjësit nëse i ndjekin ose jo porositë e dhëna.

Sipas tij, serverat janë ngritur nga kompania e Ilir Beqes dhe janë montuar brenda godinës së Bashkisë Tiranë.

Statusi i plotë:

Lexoni per detyren qe u ngarkon Lal Plehu punonjesve te Bashkise!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje i nderuar Z. Sali Berisha , Jam nje i ri qe punoj ne Bashkine Tirane . Po na imponojne qe te bejm like dhe share fasades te gjith partise socialiste , kan ngritur dhe portal dhe aty na monitorojne bejm like share apo jo , jan ngritur gjith kordinatoret digjital ne te gjith shqiperine jan te gjith nenpunes shteti.. Serverat jane ngritur nga kompania e Ilir Beqes dhe jane brenda ne bashkine tirane . Rrespekt

More in AKTUALITET, LAJME
Prapaskenat/ Zbardhet plani Rama-Veliaj për të larguar vëmendjen nga protesta e opozitës

Shtyrja e festimeve për Ditën e Verës në Tiranë nga kryebashkiaku Erion Veliaj nuk ishte thjesht dhe vetëm një çështje...

Close