X

Kërcënohet me jetë gazetarja Fiori Dardha

Fiori Dardha, gazetarja e njohur e emisionit ‘Boom’ në Ora News është kërcënuar pak minuta më parë me jetë.

Kërcënimi ka ardhur me anë të një mesazhi nga një person që njihet si ish-kryetari i komunës së Perondisë në Berat.

Emisioni ‘Boom’ për 2 vite me radhë ka trajtuar çështjen e një akandi të zhvilluar në vitin 2012, që sipas dëshmive të banorëve ky ankand për dhënien e tokave me qira për 99 vjet, ka futur në konflikt një fshat.

Ish-kryetari i komunës së Perondisë, Rexhep Hajdari ka qenë në krye të bordit të dhënies së tokave me qira.

More in AKTUALITET, LAJME
Peza i përmend mjekrën, Shkullaku: “E kam të deklaruar, jo si 1 milion eurot e tua”

Një tjetër sherr u konsumua sonte në “Opinion”, midis gazetarit Armand Shkullaku dhe ish-deputetit socialist Alfred Peza. Shkak sërish u...

Close