X

Shakira rrezikon të futet në burg, ja arsyeja

Këngëtarja e famshme Shakira mund të dënohet me burg nëse vërtetohet që është bërë pjesë e një evazioni fiskal së bashku me bashkëshortin e saj Gerard Pique.

Dyshohet se që nga viti 2012 kur ajo është shpërngulur në Spanjë nuk i ka paguar shtetit asnjë qindarkë taksa nga të ardhurat e saj.

Prej vitit 2012-2014 ajo i detyrohet shtetit spanjoll 16.4 milionë dollarë taksa. Gjatë seancave gjyqësore, përfaqësuesit e saj janë shprehur se gjatë kësaj periudhe Shakira dhe Pique kanë qenë ende shtetas në Bahamas dhe paguan taksa atje derisa u vendosën përfundimisht në Spanjë.

Nëse gjykata arrin të vërtetojë të kundërtën, Shakira do të përballet me një gjobë të madhe madje rrezikon edhe burgun.

More in LIFESTYLE
Publikon pamje nga seriali më i ri amerikan, Bleona Qereti tashmë edhe si aktore/ FOTO

Këngëtarja e njohur Bleona Qereti siç dihet prej vitesh po ndjek karrierën e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

Close