X

Parashikimi i motit 21 Shkurt 2019

Bregdeti dhe zonat e ulëta vijojnë të mbeten me kthjellime dhe vranësira të lehta. Por vranësira më të shpeshta shfaqen në zonat malore, përgjatë kufirit lindor.

Ky stabilitet i atmosferës do të na shoqërojë deri vonë pasdite, kur vranësirat shtrihen pothuajse në të gjithë vendin.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por rritje të lehtë sjell dhe mesdita duke variuar nga -3°C deri në 19°C, maksimumi në zonat perëndimore.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi permanent veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim dy ballë.

More in Magazine
Shikoni pamje apokaliptike nga Siberia, bora e zezë nxin qytetet

Disa qytete në Siberi, në rajonin Kuzbas, ku jetojnë 2.6 milion banorë janë mbuluar nga dëbora e zezë. Ky fenomen...

Close