X

Hakmarrja e Ramës/ I hiqet mbrojtja Berishës, rebelohet Garda e Republikës, oficerët dorëhiqen

Një vendim hakmarrës nga Edi Rama. Sapo ish-kryeministri Sali Berisha ka dhënë dorëheqjen nga mandati i deputetit, me urdhër nga lart Garda e Republikës u ka kërkuar oficerëve që e shoqëronin ish-kryeministrin të mos shkojnë më.

Por ky vendim ka sjellë revoltë tek oficerët e Gardës.

Të gjithë oficerët që shoqëronin ish-kryeministrin kanë dorëzuar menjëherë dorëheqjet tek kreu i Gardës së Republikës.

Pas këtij vendimi, ish-Kryeministri, Sali Berisha, ka komentuar për herë të parë për Ora News, vendimin e Gardës së Republikës për ti hequr mbrojtjen ligjore.

Berisha tha se kjo është një hakmarrje e Edi Ramës, por ai është më i fortë dhe më i sigurtë se kurrë mes qytetarëve.

Berisha: Ndihem më i fortë dhe më i motivuar se kurrë.

Një gjest frikacak dhe hakmarrës i Edi Ramës por unë jam mes qytetarëve më i fortë se kudo tjetër.

Do të vazhdoj çdo minutë, çdo orë, çdo javë, çdo muaj betejën  deri në çmontimin e narkoshtetit në Shqipëri derisa shqiptarët të votojnë të lirë siç u takojnë.

More in AKTUALITET, LAJME
Protestuesit hedhin shashka drejt parlamentit

Mijëra qytetarë kanë dalë në protestë sot kundër qeverisë. Të vendosur para parlamentit, ndonëse seanca plenare u anulua, protestuesit kanë...

Close