X

Dash Shehi ndez protestën: Në Kuvend kthehemi vetëm si burrat, të gjithë kemi huqe por… (Batuta s’duhet humbur)

“Unë e mora prapë mandatin”. Kështu e ka nisur fjalën e tij para protestuese të mbeldhur para Kuvendit, kreu i LZHK-së, Dash Shehi i cili është pritur me ovacione dhe brohoritje teksa hipi në podiumin e improvizuar.

Dash-shehi1

 

“Ky zotëria që duam të përzemë është e keqja më e madhe që na ka ra këto 30 vjet. As ne nuk jemi mrekullia, shkëlqimi, pa huqe por si ky nuk i kishte ra Shqipërisë prandaj duhet ta përzejmë. Ky që bredh poshtë e përpjetë Shqipërisë duke hudh helmin kundër shqiptarëve, ky që pretendon të bashkojë Shqipërinë me Kosovën do të ndajë dhe Shqipërinë nëse e lëmë, por nuk kemi për ta lënë kjo rrugë është e gjatë dhe e vështirë, por nuk a kthim mbara dhe nuk kemi rrugë tjetër”- tha ai.

Dash-shehi

Më tej, Shehi deklaroi: Edhe këtë duhet t’ua sqarojmë shqiptarëve dhe ndërkombëtarvëe, se kjo bëhet për të mirën e vendit nuk kemi rrugë tjetër nuk na kanë lënë shteg. Do vijë dita që ti kthehemi asaj sallës por duhet i kthemi si burrat.

VIDEO:

VIDEO/Dash Shehi ndez protestën: Në Kuvend kthehemi vetëm si burrat, të gjithë kemi huqe por…

VIDEO/Dash Shehi ndez protestën: Në Kuvend kthehemi vetëm si burrat, të gjithë kemi huqe por…

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Jeudi 21 février 2019

More in AKTUALITET, LAJME
Deputetët e opozitës në protestë në një zë: Mandati ynë është i qytetarëve

Deputetët e opozitës kanë dalë në protestë të flasin këtë herë si qytetarë të thjeshtë, pa mandatin e deputetit. Të...

Close