X

Tragjedi në sportin italian, 16-vjeçari ndërron jetë në gjumë si Astori

Sporti italian ka përjetuar një tragjedi të ngjashme me atë të Astorit, përpara një viti. Këtë herë jo në futboll, por në atletikë. David Çitarela, ka ndërruar jetë në moshën 16-vjeçare, duke tronditur të gjithë Italinë.

Babai i tij ishte i pari që e ka gjetur djalin e tij të pajetë në dhomën e gjumit. Sipas ekzaminimit mjekësor flitet se djaloshi ka ndërruar jetë për shkaqe natyrore, ndërsa ishte duke fjetur në shtrat. Kjo ngjarje ka ndodhur në mëngjesin e së martës, dhe vendi fqinjë është tronditur nga ky lajm.

Një tragjedi e tillë sjellë në kujtesën e të gjithë njerëzve që ndjekin sportin, rastin e Davide Astorit që ndërroi jetë në të njëtën mënyrë si Çitarela.

sport

 

 

 

 

 

More in BOTA, LAJME
Ndërkombëtarët frikë nga skenari maqedonas, i kërkojnë Ramës të anulojë seancën në Kuvend

Faktori nderkombetar po shfrytezon cdo hapesire per te shmangur nje skenar te mundshem dhune gjate protestes se opozites diten e...

Close