X

E frikshme/ Ky qytet po mbulohet nga bora e zezë, ja pamjet

Panik mes njerëzve në Siberi, pas një fenomeni jo të zakontë me të cilin po përballen, rënien e një bore të zezë.

Dëbora aspak e zakontë raportohet të ketë rënë në rajonin Kemerovo të Siberisë jugperëndimore në pellgun Kuznetsk.

Ndërkohë në rrjetet sociale janë postuar me qindra video dhe foto që tregojnë dëborën e zezë që ka mbuluar tokën, makinat dhe çatitë e shtëpive duke i dhënë të gjithë vendit një pamje surreale të zezë.

More in Magazine
Parashikimi i motit 20 Shkurt 2019

Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dhe pasditja sjellin...

Close