X

Ndahet nga jeta stilisti mitik i ‘Chanel’, Karl Lagerfeld

Karl Lagerfeld ka ndërruar jetë në shtëpinë e tij në Paris, shkruan BBC.

Stilisti gjerman që krijoi shtëpinë e modës ‘Chanel’ ishte një nga njerëzit që punoi deri në vdekjen e tij.

Lagerfeld gjithashtu krijoi edhe markën e famshme të rrobave ‘Fendi’. Stilisti i famshëm 85 vjecar kohët e fundit ishte i sëmurë dhe nuk kishte marrë pjesë në shumë sfilita mode.

More in BOTA, LAJME
Protestuan para Kryeministrisë, gjykata kërkon “arrest me burg” për 14 protestuesit

Ka nisur seanca për 19 të arrestuarit nga protesta e 16 shkurtit përpara Kryeministrisë. Mësohet se Prokuroria ka kërkuar masën...

Close