X

Lulzim Basha: PD djeg mandatet, largohemi nga Kuvendi i dalë me votat e krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka dalë në një konferencë për shtyp, ku ka deklaruar se kryesia e partisë e ka mandatuar atë, për të nisur procesin e djegies së mandateve parlamentare.

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike, votoi unanimisht pro propozimit të Bashës për djegien e mandateve.

“PD vendosi unanimisht djegien e mandateve parlamentare të Partisë Demokratike, në kuvendin e dalë me votat e krimit. Grupi parlamentar autorizoi kryetarin e partisë, të ndjekë hapat e mëtejshme”.

Vendimit të Partisë Demokratike i është bashkuar edhe Lëvizja Socialiste për Integrim dhe aleatët e tjerë.

/TPZ.AL/ 

LEXO EDHE: 

LSI merr vendimin për të djegur mandatet parlamentare

Djegia e mandateve/ Basha takohet me aleatët, ja vendimi që është marrë

More in KRYESORE, LAJME
Mbledhja e grupit të PD, deputetët votojnë unanimisht: Të digjen mandatet

Grupi parlamentar i PD-së ka votuar sot unanimisht pro propozimit të kryedemokratit Lulzim Basha për djegien e mandateve. Në një...

Close