X

Parashikimi i motit, 17 janar 2019

Vendi do të ndikohet përgjithësisht nga masa ajrore të qëndrueshme.

Sipas Meteoalb, moti do të jetë i kthjellët deri në mesditë. Më pas do të ketë shtim vranësirash të pakëta dhe mesatare në të gjithë vendin. Në orët e mbrëmjes vranësirat do të marrin karakter të dendur.

Ngrica të forta në zonat malore dhe akset rrugore për shkak të temperaturave të ulëta në vlerat minimale. Ngrica në orët e mëngjesit deri në zonat e ulëta.

Mjegull e mjegullinë në orët e mëngjesit pranë sipërfaqeve ujore.

Era do të fryjë Juglindje-Lindje 1-12m/sek kryesisht në bregdet.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C
Shkodër -2/11 re diell
Kukës -5/3 re diell
Lezhë -2/11 re diell
Dibër -7/3 re diell
Durrës -2/13 re diell
Tiranë -2/11 re diell
Elbasan -2/11 re diell
Berat -3/11 re diell
Vlorë 1/12 re diell
Korçë -7/6 re diell
Gjirokastër -4/7 re diell
Sarandë 1/14 re diell

Të ngjashme

More in Magazine
Horoskopi, 17 janar 2019

Dashi Të lindurve të kësaj shenje nuk do t’i pëlqejë atmosfera sot. Do të përballeni me vështirësi në profesionin tuaj....

Close