X

Mero Baze: Vangjel Dule më mirë të shpallë që është përfaqësues i Agimit të Artë, nuk përfaqëson pakicën greke

Gazetari Mero Baze, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua manifestime me tone raciste në Bularat gjatë varrimit të ekstremistit grek Kostandinos Kacifas, u shpreh se përfaqësuesit politikë të pakicës greke në Shqipëri, nuk e përfaqësojnë si duhet këtë grupim. Sipas, Bazes, pakica greke në Shqipëri është një pasuri kombëtare, ndërsa përfaqësimi i tyre politik është i varfër.

Vangjel Dulja më mirë të shapalli që është përfaqësues i Agimit të Artë. Pakica greke, është e moderuar, e kulturuar, krejt e kundërta e përfaqësuesve politikë. Përfaqësimi politik është shumë i varfër, nuk përfaqëson si duhet pakicën greke.
Pakica greke nuk ka konflikt me palën shqiptare. Nuk di përshembull, të ketë konflikt mes një dropulliti dhe një tepelenasi.
Pakica greke është gjë krejt tjetër, është pasuri për Shqipëri“, u shpreh Baze.

/TPZ.AL/ 

LEXO EDHE: 

Mero Baze: Nuk kemi problem me Greqinë por me një tufë idiotësh grekë!

More in KRYESORE, LAJME
‘Koret raciste në Bularat’, Shpëtim Idrizi: Shteti Shqiptar sot ka rënë në Jug të vendit

Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi deklaroi për emisionin “Të Pekspozuarit” se shteti shqiptar ka rënë në Jug të vendit për...

Close