X

Partizani triumfon ndaj Kastriotit, merr kreun e Superligës

Partizani arrin të triumfojë në transfertë ndaj Kastriotit 1-2 dhe njëkohësisht rimerr vendin e parë, pas javës së 12-të.
Të dy golat u shënuan nga Jurgen Bardhi (19′dhe 36′), i cili më në fund zhbllokohet.

Pavarësisht fitores ishte një ndeshje aspak e lehtë për të kuqtë e Skënder Gegës, të cilët rrezikuan jashtëzakonisht shumë, pasi krutanët patën disa mundësi për të barazuar në pjesën e dytë.

Kastrioti shënoi me anë të Roxher (37′).

Laç fantastik, Skënderbe zhgënjyes.

Triumfi 2-0 ndaj Skënderbeut është mëse i merituar.

Shtubina shënoi golin e parë të ndeshjes në minutën e shtatë. Në pjesën e dytë Laçi erdhi në rritje, humbi raste dhe shënoi golin e sigurisë me Gjonin 5 minuta para fundit.

More in LAJME, SPORT
Veseli: Mosliberalizimi i vizave është racizëm i skajshëm

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, tha të mërkurën se të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave janë përmbushur...

Close