X

Laboratori i heroinës në Has, kush janë tre të arrestuarit (Emrat)

Janë zbuluar identitetet e 3 prej 5 personave të arrestuar nga operacioni në Has, ku u zbulua një laborator i përpunimit të drogave të rënda.

Mësohet se të arrestuarit janë Flamur Bisho Çela, Xhavit dhe Mustaf Shuti si dhe shtetasit me inicialet V.B. e A.SH.

I arrestuari Flamur Bisho Çela punon prej 26 vitesh si shofer tek  zjarrfikëset në Shkodër.

Fbd1e7b7 1306 4b0c Ae00 F24692b51ef8

Nga operacioni janë zbuluar më shumë se 100 kg drogë e dyshuar heroinë, e cila është sekuestruar nga policia.

Operacioni është rezultat i një hetimi disa mujor dhe aktualisht po vijojnë kontrollet për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këtë aktivitet kriminal.

More in AKTUALITET, LAJME
Tronditëse/ Qeveria greke financoi portalet shqiptare që të mbështesnin interesat greke

Në Greqi ka shpërthyer skandali i financimit të mediave shqiptare dhe atyre maqedonase me fonde sekrete të Ministrisë së Jashtme,...

Close