X

I ka ngelur vetëm 1 muaj jetë, ja çfarë bën qyteti për vogëlushin 1 vjeçar

Historia e Brodyt është bërë virale në mbarë rrjetet sociale. Vogëlushit nga Cincinnati, në Shtetet e Bashkuara i ka mbetur vetëm një muaj jetë, pasi vuan nga kanceri.

Pavarësisht dramës së madhe, gjesti që kanë bërë banorët e këtij qyteti i ka prekur të gjithë. Për të kënaqur në këto momente të fundit 2-vjeçarin, qyteti po organizon Krishtlindjet, pavarësisht se ende është shtator.

Kartolina dhe dhurata i janë dëgjuar vogëlushit, në mënyrë që ai të mund të shijojë ndoshta për herë të fundit, magjinë e Krishtlindjes.

More in BOTA
Tmerr në SHBA: “Dilni shpejt, o zot si Armageddon”. Viktimë dhe të plagosur nga shpërthimi i gazit

Një adoleshent mbeti i vdekur dhe 12 të tjerë u plagosën pasi një problem në një linjë të gazit shkaktoi...

Close