X

Plas te Kukësi, Cungu mendon dorëheqjen: Nuk ka shpresë!

Armando Cungu ka shpërthyer! Trajneri i Kukësit, pas humbjes 5-2 në Gjeorgji, në një intervistë të dhënë për “RTSH Sport”, me gazetaren Hygerta Sako, nuk është përmbajtur, por ka nxjerrë gjithçka mbante përbrenda…

“Golat që pësuam ishin amatoreskë. Kemi probleme serioze në çdo repart. Nuk më vjen mirë të flas kështu, sigurisht, por gjërat duhen thënë ashtu si janë. Duhen njerëzit e duhur. E njoh Kukësin që në themel, por mund të them me plot gojë që ky është Kukësi më i shëmtuar që ka qenë ndonjëherë…”.

A ka shanse për përmbysje? “Jam tip që nuk pranoj humbjen dhe dorëzimin, të paktën deri në pikën e fundit. Gjithçka ndodh në futboll, por kur ke ekip të harmonizuar dhe me ekuilibra, mund të ëndërrosh, por si ky Kukës me probleme, shumë e vështirë dhe gati e pamundur”.

“Më duhet të them që Europa nuk më interson, sidomos pasi pashë rrugën. Kam parë më shumë se si do të jemi për kampiont, që nis pas 9 ditësh. Nuk jemi akoma të plotë për kampionat”.

“A do të kërkoj largime lojtarësh? Nuk jam i nervozuar, por mërzitur. Erdha me dëshirën më të madhe, me ftesën e presidentit Gjici dhe mendova se do të gjeja një klub dhe skuadër siç edhe e lashë dikur, por pashë një Kukës tjetër. Nuk do të kisha pranuar ftesën e Gjicit nëse do të ishte kështu”.

Në fund, fjalia e bujshme: “Duhet të shoh nëse vijnë lojtarë të tjerë, kemi nevojë në çdo repart. Jam gati të ndihmoj presidentin. Pretendimet e Kukësit duhet të jenë madhore, steka e lartë, por kështu si jemi nuk kemi shpresa për kampion. Ndaj, do të rishoh zgjedhjet e mia”.

More in LAJME, SPORT
Sherr mes fqinjve në Vlorë, plagoset me thikë një person

Një konflikt mes dy fqinjeve ne katin e 6 te nje pallati ka ndodhur sonte ne Vlore. Sherri raportohet se...

Close