X

Sulm terrorist në Gjermani, 14 të plagosur

Një sulm me thikë ka ndodhur në një autobus në qytetin Luebek

Mësohet se 14 persona kanë mbetur të plagosur nga ky sulm, që dyshohet se është terrorist.

Policia ka konfirmuar sulmin dhe është shprehur se po bëhet një operacion i madh.

‘Udhëtarët u hodhën nga autobusi duke bërtitur. Ishte e tmerrshme’, tha për Lukbecker Nachrichten (LN) një dëshmitar okular i quajtur Lothar, i cili jeton pranë vendit ku ndodhi ngjarja.

More in BOTA, LAJME
Dy burra bien nga çatia dhe përfundojnë në spital

Dy burra, që kanë qenë duke punuar për riparimin e çatisë së shtëpisë së tyre, kanë rënë nga lartësia dhe...

Close