X

Juncker sqaron incidentin në samit: Nuk kam qenë i dehur, vuaj nga “nervi shiatik”

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, mohoi se kishte qënë i dehur gjatë darkës gala në samitin e NATO-s javën e kaluar.

Gazetarët e pyetën Jean Claude Juncker, nëse ishte i dehur, për shkak se ishte parë duke e humbur balancën e tij, ai tha se e kishte qenë mirëme shëndet për shkak të dhimbjes së shpinës, dhe sëmundjes të njohur si “sciatica”.

“Kisha dhimbje në shpinë, nuk isha i dehur. Unë kërkoj respekt”, tha presidenti i Komisionit Evropian të mërkurën, duke iu referuar politikanëve të tillë si krahu i djathtë austriak Harald Vilimsky, i cili bëri thirrje për dorëheqjen e Juncker pas incidentit.

More in BOTA
Tragjedi në ujërat e Qipros, fundoset anija me 150 refugjatë, të paktën 19 të vdekur

Të paktën 19 persona kanë humbur jetën, 103 janë shpëtuar dhe 25 të tjerë janë të zhdukur, si pasojë e...

Close