X

Shqiptari hero në Itali, i shpëton jetën të moshuarit

Një shqiptar i ka shpëtuar jetën një të moshuari në Firence të Italisë. Siç raportojnë këtë të martë mediat lokale, një 86-vjeçar shurdhmemec tentoi jepte fund jetës duke u hedhur në lumë në zonën e “Ponte alle Grazie”.

Ndoshta fati e donte që në ato momente shqiptari të ndodhej aty dhe të shpëtonte nga mbytja të moshuarin.

Mediat italiane raportojnë se shqiptari është 42 vjeç, por nuk bëjë me dije të tjera detaje lidhur me gjeneralitetet e tij.

More in AKTUALITET, LAJME
Shembja e Teatrit Kombëtar, artistët i nisin letër Federica Mogherinit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit u dërgoi këtë martë një letër zyrtarëve evropianë Johannes Hahn, Federica Mogherini dhe Romana Vlahutin,...

Close