X

Marrëveshja Shqipëri-Greqi/ Bushati takohet me Kotzias

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati është takuar me homologun grek Nikos Kotzias. Në një postim në Twitter, kryediplomati shqiptar publikon edhe një fotografi nga takimi.

Më herët gjatë ditës së sotme, Bushati dha një mesazh lidhur me marrëveshjen mes dy vendeve: “Marrëveshja me Greqinë ka rezistencë politike në të dy vendet, por me vendosmëri dhe vullnet të qartë do të kemi produkte konkrete në një të ardhme të afërt”.

Bushati dhe Kotzias janë takuar në Bruksel, ku po zhvillohet samiti i NATOS-s. Një ditë më parë, kryeministri Rama u takua me homologun grek Alexis Tsipras.

More in AKTUALITET, LAJME
Ronaldo kthehet në burim të ardhurash, një fanellë shitet në një minutë

Ardhja e Kristiano Ronaldos te Juventus ishte një kosto e madhe e klubit italian. Përvec çmimit të blerjes së tij...

Close