X

Kroacia në finale, Rama foto me presidenten kroate Kolinda

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, publikoi një foto me presidenten e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarovic, menjëhere pas fitores 2-1 të Kroacisë me Anglinë dhe kalimin për herë të parë në finalen e një Botërori.

Rama ndoqi me Merkel, May dhe Erdogan minutat e fundit te ndeshjes Kroaci-Angli.

More in AKTUALITET, BOTERORI 2018, LAJME, SPORT
Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 me Anglinë pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj...

Close