X

Kroacia në finale, Presidentja reagon e para për suksesin historik

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori.

Menjëherë ka reaguar në Facebook Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic, e cila shkruan: “Njerëzit e mi, u bë e mundur. Bravo të gjithë skuadrës, bravo të gjithë tifozëve. Kroacia është në finale”.

More in BOTERORI 2018, SPORT
Kroaci-Angli 2-1, kroatët shkruajnë historinë dhe gjejnë në finale Francën

Ivan Perishiç (68’) dhe Mario Mandzukiç (108’) me golat e tyre shkruan faqen më të lavdishme të futbollit kroat, pas...

Close