X

Heroi i Kroacisë shpallet lojtari më i mirë i ndeshjes nga FIFA

Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 me Anglinë pas kohës shtesë, duke dalë për herë të parë në historinë e saj në një finale Botërori. Perisic dhe Mandzukukic shënuan për kroatët, duke përmbysur dizavantazhin me golin e shpejtë të anglezëve të shënuar nga Tripier. FIFA ka shpallur lojtarin më të mirë të ndeshjes Ivan Perisic.

More in BOTERORI 2018, SPORT
Kroacia në finale, Presidentja reagon e para për suksesin historik

Në “Luzhniki Stadium” u luajt gjysmëfinalja e dytë e Kupës së Botës “Rusi 2018”. Kroacia fitoi me rezultatin 2-1 pas...

Close