X

E “kryqëzuan” në Gjermani, Mesut Ozil largohet nga kombëtarja…

Gjermania u eliminua në një mënyrë vërtet befasuese nga Kupa e Botës që në fazën e grupeve. Ajo që ndodhi me Gjermaninë ende nuk përshkruhet. Kishte një mosfunksionim të lojës në grup. Fajtor për gjendjen e Gjermanisë u bë Mesut Ozil. Të shumta ishin thirrjet raciste ndaj tij.

Para disa ditësh babai i tij e mori në mbrojtje madje i tha që largohu nga kombëtarja. Ndërsa tani sipas asaj që raporton “Sky Germany” në një vido mbi të ardhmen e Ozil thuhet se ai ka hequr dorë nga Gjermania dhe pritet që ai të largohet plotësisht nga shteti gjerman.

More in BOTERORI 2018, SPORT
E konfirmuar, Era Istrefi do të performojë në finalen e Botërorit Rusi 2018

Është paralajmëruar kohë më parë që këngëtarja kosovare do të këndojë në Kampionatin Botëror të Futbollit. Era Istrefi është pjesë...

Close