X

Çfarë i kërkoi kryeministrit rus Thaçi në Ankara? Zbulohet biseda mes tyre

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar me kryeministrin e Rusisë Dmitry Medvedev. Takimi është zhvilluar në Ankara, ku liderët po qëndrojnë në kuadër të ceremonisë së inaugurimit të presidentit turk, Recep Tayyip Erdoğan. Për takimin Thaçi ka njoftuar nëpërmjet Facebook’ut.

36926098-2034351979968484-9052620977732583424-n_1531157967-6638161

“Kryeministrin Medvedev shkurtimisht e informova për zhvillimet në Kosovë dhe në rajon. Me këtë rast, kërkova nga kryeministri Medvedev që të vendosim një komunikim fillestar midis dy vendeve tona’, shkroi Thaçi.

“Ne po ashtu biseduam edhe për fazën e fundit të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, dhe u pajtuam se marrëveshja eventuale do të sjell paqe afatgjatë në Ballkanin Perëndimor”, shtoi ai.

More in BALLKAN, LAJME
Shembja e Teatrit/ Deklaratë e fortë e aktorit Neritan Liçaj: Nëse duan të na vrasin…

Neritan Liçaj reagoi me tone të forta pas miratimit që Kuvendi i bëri të enjten ligjit për nisjen e procedurave...

Close