X

Ceremonia e Inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan (Foto)

Në Ceremoninë e Inaugurimit të Presidentit të Turqisë, Recep Tayyip Erdogan të marrin pjesë 22 presidentë, 28 kryeministra dhe kryeparlamentarë si dhe 6 sekretarë të përgjithshëm të organizatave ndërkombëtare.

Ceremonia do të zhvillohet në kompleksin presidencial dhe në mesin e pjesëmarrësve të ceremonisë do të jenë edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda yemin etmek üzere Meclise geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mecliste çiçeklerle karşılandı. ( Volkan Furuncu – Anadolu Ajansı )

More in BALLKAN, LAJME
Goditet grupi i kokainës në Itali, mes gjashtë të arrestuarve dhe dy shtetas shqiptarë

Dy shqiptarë, tre tunizianë dhe një italiane, të moshës nga 32 në 47 vjeç, janë arrestuar nga karabinierët sot në...

Close