X

Të gjithë sytë nesër nga Botërori, por ja çfarë parashikohet të ndodhë ditën e parë

Teksa te gjithe sportdashesit mezi e presin diten e neserme per shkak se do te nise Kupa e Botes 2018, sinoptikanet kane lajme te keqija per tifozet qe do i ndjekin ndeshjen nga stadiumi diten e pare.

Shiu dhe stuhitë mund të sjellin mot të lagësht në disa ndeshje për fundjavën e parë të Kupës së Botës. Sipas meteorologeve, mot i ngrohtë dhe në përgjithësi me diell parashikohet në të gjithë Rusinë perëndimore.

Por fakti qe Rusia ka nje shtrirje te madhe gjeografike, edhe kushtet e motit do te jene te ndryshme ne vende te ndryshe. Ndeshja e parë do të mbahet në Moskë të enjten më 14 qershor, kur Rusia do të presë Arabinë Saudite në stadiumin Luzhniki në orën 6 të mëngjesit, koha lokale (11 AM EST).

Të 12 stadiumet në 11 qytetet ruse të shpërndara anembanë ketij shteti do të hapen për ndeshjet duke filluar nga e premtja, 15 qershor.

More in LAJME, SPORT
Teatri, Ylli Manjani del kundra Metës: Nuk po të kuptoj

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka dalë kundra deklaratës se presidentit Meta i cili i bëri thirrje qeverisë dhe...

Close