X

SKANDALI NË TIRANË/ Të rinjtë vandalë shkatërrojnë biçikletën Mobike (video)

Në rrjetet sociale po qarkullon një video e një të riu, i cili përplas pas murit një biçikletë Mobike. Gjatë këtij veprimi vandal miqtë e këtij të riu qeshin dhe argëtohen. Ky akt vandaliteti ndaj kësaj biçiklete është i pakuptueshëm dhe ka irrituar shumë qytetarë.

Kujtojmë se biçikletat Mobike u prezantuan nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, si një projekt për të nxitur pedalimin në kryeqytet. Biçikletat funksionojnë me anë të një aplikacioni dhe janë të kushtueshme.

VIDEO:
More in AKTUALITET, LAJME
Të gjithë sytë nesër nga Botërori, por ja çfarë parashikohet të ndodhë ditën e parë

Teksa te gjithe sportdashesit mezi e presin diten e neserme per shkak se do te nise Kupa e Botes 2018,...

Close