X

“Revolucionari” shqiptar i Eurovizionit: Protestova kundër korrupsionit dhe shtypjes

Pak ditë më parë në skenën e Eurovizionit, përveçse tre shqiptarëve që konkurruan për shtetet të ndryshme hipi edhe një shqiptar i katërt.

Konstanin Bouki është 30-vjeçari që hipi në skenë teksa këndonte këngëtarja britanike, SuRie, duke ia rrëmbyer mikrofonin kësaj të fundit.

Konstanin Bouki ka emigruar në Londër prej disa vitesh dhe e quan veten rreper, filozof dhe adhuron marksistët dhe Che Guevaran.

Në intervistë për Top Channel, ai deklaron se gjesti i tij ka ardhur në një formë revolte kundër korrupsionit dhe shtypjes së njerëzve nga pushteti.

Top Channel

More in LAJME, Magazine
Rama dhe Xhafaj takohen me Metën, çfarë po ndodh në Presidencë

Kryeministri Rama dhe ministri Xahfaj po zhvillojnë një takim me presidentin Ilri Meta në ambientet e presidencës, ndërsa ne të...

Close